Klasa okręgowa: kolejny pogrom Wiwy, chwiejna forma Widawy

widawabrozec039

W klasie okręgowej nasze drużyny rywalizowały. Jakie rezultaty zdołały wywalczyć?

W zdecydowanie lepszych nastrojach są zawodnicy Wiwy Goszcz, którzy po raz kolejny odnieśli przekonujące zwycięstwo. Goszczanie rozgromili 6:0 MKP Wołów i nic nie wskazuje na to, żeby opuścili pozycję lidera. Wiwa nad drugim Orłem Sadowice ma cztery punkty przewagi. W starciu z Wołowem strzelanie w 12 minucie zaczął Adrian Dąbrowski. Pięć minut później w sukurs przyszedł mu Dawid Zawierta i było 2:0 dla Wiwy. Reszta trafień padła dopiero po zmianie stron. W 53 minucie bramkarza Wołowa pokonał Łukasz Nowak. Chwilę później z drugiej bramki w tym meczu cieszył się Dąbrowski. W 73 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Zawierta, a wynik w 77 minucie ustalił Nowak, autor swojej drugiej bramki w tym pojedynku.

Wiwa Goszcz: Naskrętski- Dąbrowski(75 Myśliwiec), Fajkowski, Kubot, Kwaczewski, Moskwa, Nowak(82 Dudek), T.Sitek(80 P. Sitek), Świtała(Stępień), Witiw, Zawierta.

Mniej powodów do zadowolenia mieli podopieczni Andrzeja Szczypkowskiego, bo zremisowali 1:1 z Czarnymi Jelcz-Laskowice. To spotkanie idealnie rozpoczęło się dla bierutowian. Już w 10 minucie Sebastian Rachwał cieszył się z bramki, dającej prowadzenie bierutowskiej Widawie. Jednak radość zawodników z Bierutowa nie trwała zbyt długo. Do remisu doprowadził w 28 minucie Mateusz Pietrzycki. Więcej bramek w tym meczu nie padło i oba zespoły do swojego dorobku punktowego dopisały po jednym oczku. Następne spotkania w „okręgówce” zostaną rozegrane już najbliższą środę, ponieważ jest to rozgrywana awansem ostatnia kolejka w tej lidze. Bierutowianie podejmą u siebie o 17:30 Zjednoczonych Łowęcice, a Wiwa zagra u siebie z Wratislavią Wrocław. Początek tego starcia również o 17:30.

Widawa Bierutów: Lipiec- Babiarz(70 Rusiecki), Ćwiek, Majchrzyk, Mueller, Nowak, Sobiesiński, A.Szczypkowski, Ł.Szczypkowski(70 Magiera), Chirowski(46 Bartnik), Rachwał(80 Wróblewski).