Klasa okręgowa: gol „Hałwy” zapewnił zwycięstwo Olimpii Oleśnica nad wiceliderem

Jedna bramka przesądziła o tym, że komplet punktów powędrował na konto oleśniczan. 


REKLAMA

Od początku spotkania do ataku przeszli podopieczni Mirosława Mularczyka i już w 8 minucie bliski zdobycia bramki był Michał Hałapacz, ale minimalnie uderzył obok bramki. Niespełna dziesięć minut później jeszcze lepszą okazję do wyprowadzenia Olimpii na prowadzenie miał Oskar Olczykowski, który podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze po faulu na Sebastianie Rachwale. Niestety kapitan oleśnickiego zespołu oddał zbyt lekki strzał z którym poradził sobie golkiper gości.

W tej połowie swoje okazje mieli także Dawid Stanisławski i Sławomir Kopek, ale zdobili to albo niecelnie albo na posterunku był czujny bramkarz Piasta. Z drugiej strony kapitalną interwencją popisał się Jakub Piorunek, broniąc mocny strzał z rzutu wolnego jednego z wrocławian.

Na początku drugiej odsłony znów dał o sobie znać Piorunek. Piłka po strzale piłkarza Piasta trafiła w słupek i wróciła pod nogi tego gracza, a ten miał przed sobą pustą bramkę, lecz zbyt długo czekał z oddaniem strzału, bo golkiper Olimpii ofiarnie zdołał zainterweniować. Chwilę później goście znów pokazali próbkę swoich umiejętności i znów przed utratą bramki oleśniczan uratowała konstrukcja bramki.

Pod koniec spotkania oleśniccy piłkarze przeprowadzili akcję dającą wygraną. W roli głównej wystąpił Michał Hałapacz, który po odegraniu piłki na jeden kontakt ze Sławomirem Kopkiem i wpadł w pole karne, a tam umieścił piłkę obok wychodzącego bramkarza.

Dzięki tej wygranej Olimpia ma na swoim koncie 22 punkty i nadal pozostaje na miejscu dwunastym, ale już do dziewiątej Widawy Bierutów traci jedynie dwa punkty.

Olimpia:  Piorunek – Rzepka, Matczak, Kędzierski, Mrowicki, Kopek(90 Polak), Olczykowski, Hałapacz, Rachwał(81 Sikora), Smyczyński(92 Rusiecki), Stanisławski(77.Grzelak).

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony