Klasa okręgowa: czerwono w Bierutowie, wicelider za mocny dla Widawy

Nie była to udana niedziela dla piłkarzy Widawy Bierutów. Bierutowianie ulegli przed własną publicznością Piastowi Żerniki 0:3.

Od samego początku spotkania iskrzyło między zawodnikami obu zespołów, a sędzia miał dużo pracy i często upominał zawodników żółtymi kartonikami. W 30 minucie presji nie wytrzymał Mateusz Piłat i został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Chwilę później znakomitą sytuację do zmiany wyniku miał Tomasz Nowak, ale strzelił obok bramki,

Po dobrym okresie dla Widawy nadszedł gorszy moment. W przewadze podopieczni Piotra Jarząba grali tylko trzynaście minuty, bo wychodzącego sam na sam z bramkarzem Widawy jednego z zawodników Piasta sfaulował Sebastian Ćwiek i ujrzał „czerwo”. Na początku drugiej połowy było jeszcze gorzej dla gospodarzy. W polu karnym Daniel Krupiński faulował gracza gości, a sędzia wskazał na „wapno”. Z jedenastu metrów nie pomylił się Mateusz Magusiak.

Kwadrans przed końcem „Kiepek” był znów bezradny, bo pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Piotr Tylka. Wynik na siedem minut przed końcem ustalił Paweł Bicz. Po tej porażce Widawa w tabeli jest na dwunastej pozycji. Ma tyle samo- dziewięć punktów co Olimpia Oleśnica, z którą zmierzy się w następnej kolejce, a także Wratislavia Wrocław.

Widawa: Krupiński- Sobiesiński(78 Ofton), Ćwiek, Mueller, Majchrzyk, Nowak, A.Szczypkowski, Walendzik, Chirowski(69 Pluta), Magiera, Gajewski(43 Jarząb).