Klasa okręgowa: ciężki test Widawy, przełamanie Olimpii?

Niełatwe zadanie czeka nasze zespoły zmagające się w klasie okręgowej. Jak zaprezentują się nich?


REKLAMA

Zdecydowanie trudniejsze starcie będą mieli w sobotnie popołudnie piłkarze Widawy Bierutów, którzy udadzą się do Trzebnicy na spotkanie z bezkonkurencyjną Polonią, liderem tabeli. Mający w swoim składzie byłych zawodników Ekstraklasy m.in Krzysztofa Ostrowskiego, Krzysztofa Wołczka i Krzysztofa Ulatowskiego zespół z Trzebnicy jeszcze nie zaznał porażki, tydzień temu wygrał 4:1 z Energetykiem Siechnice.

Natomiast podopieczni Piotra Jarząba w tabeli to dwunasta siła, z sześcioma zdobytymi punktami. W ubiegłą niedzielę bierutowianie na własnym boisku pokonali 5:1 Zjednoczonych Łowęcice. Bramki dla Widawy w tym spotkaniu zdobyli Daniel Magiera, który dwukrotnie pokonał bramkarza gości, Dawid Chirowski, Marcin Walendzik oraz Sebastian Mueller. Faworyt tego pojedynku jest jeden, ale jak na jego tle wypadnie klub z Bierutowa? Odpowiedź poznamy w sobotę o godzinie 16 na boisku w Trzebnicy.

Teoretycznie łatwiej może mieć Olimpia Oleśnica, która przed własną publicznością będzie gościła KS Żórawinę. Oba kluby mają taki sam dorobek punktowy, po sześć „oczek”. Zarówno Olimpia, jak i Żórawina do tego starcia przystąpią w nie najlepszych nastrojach. Team pod wodzą Grzegorza Grafa kolejkę temu uległ 1:2 Czarnym Jelcz-Laskowice. Jedyne trafienie dla oleśniczan zdobył Arkadiusz Smyczyński.

Z kolei KS Żórawina musiał przełknąć gorycz porażki po przegranej 0:2 z Piastem Żerniki. Czy stać Olimpię na przełamanie złej pasę i wygraną w spotkaniu z KS-em oraz ewentualnego uniknięcia strefy spadkowej? Odpowiedź poznamy w niedzielę na boisku przy ulicy Brzozowej w Oleśnicy. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony