Juniorzy Pogoni z nowym trenerem i utrzymaniem w LDJ

W przyszłym sezonie juniorzy starsi MKS-u wciąż będą rywalizowali w lidze dolnośląskiej.


REKLAMA

Dobre wieści dla młodzieży oleśnickiego MKS-u dotarły niedawno z Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Choć grupa juniorów starszych w ubiegłym sezonie uplasowała się na pozycji spadkowej w tabeli, to w w przyszył sezonie w dalszym ciągu będzie rywalizowała z najlepszymi zespołami w województwie.

– Na dzień dzisiejszy posiadamy informacje ze związku takie, że starsza grupa gra dalej w lidze dolnośląskiej, natomiast młodsza w okręgówce – potwierdza prezes Michał Krej. Jak doszło do pozostania w lidze?

Jak dowiadujemy się z komunikatu DZPN-u, pomogli oleśniczanom rywale zza miedzy, mistrz klasy okręgowej juniorów starszych – Wiwa Goszcz, która zrezygnowała z awansu, co dało utrzymanie Parasolowi Wrocław. Ponadto do Centralnej Ligi Juniorów awansowała Miedź Legnica, co oznaczało utrzymanie również dla Pogoni.olimpiaenergetyk_029

Juniorzy starsi zagrają w LDJ pod wodzą nowego trenera. Mariusza Kartochę, który zrezygnował z końcem minionego sezonu, zastąpi na ławce trenerskiej Maciej Zapał, którego kibice w Oleśnicy znają choćby z występów na boisku w barwach MKS-u, a ostatnio Energetyka Siechnice, który rywalizował w A-klasie z Olimpią.

Zmiana nastąpi też w młodszej grupie, którą przejmie pochodzący z Nowej Rudy 27-letni Paweł Ulatowski, w przeszłości junior Śląska Wrocław, a później piłkarz m.in. Motobi Kąty Wrocławskie i Bielawianki Bielawa.

źródło: własne, DZPN

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony