Juniorzy młodsi Pogoni w gazie i pechowy remis w LDJ

juniorzy_pogon_olesnica001

Cztery punkty ugrała młodzież oleśnickiego MKS-u w ostatnich pojedynkach ligowych.

Pełną pulę kolejny raz pewnie zainkasowali podopieczni Pawła Ulatowskiego, którzy byli na wyjeździe bezlitośni dla Ślęzy Wrocław. Pogoń pokonała rywali aż 8:0.

Po tytuł króla strzelców zmierzać pewnie wydaje się Rafał Burzyński, który kolejny raz popisał się strzeleckim kunsztem i aż 5 razy wpisał się na listę strzelców. Dwie bramki dołożył również regularnie trafiając do siatki Jakub Warzecha, a jedną Marcin Wierzchowski.

To była ósma wygrana w ósmym meczu tego sezonu. Z dorobkiem 21 punktów (jeden mecz anulowano po wycofaniu się rywali z rozgrywek), jako jedyny zespół z kompletem wygranych i z bilansem bramek 49:8 oleśniczanie pewnie przewodzą tabeli okręgowej ligi juniorów młodszych.

Pogoń OLJM: Korzeniowski (70. Nasiadek), Ciszewski, Dużyński (60. Karczyński), Hajdasz, Mazur (65. Romasz), Palma, Piasecki (60. Pietrzak), Maciej Surma, Warzecha, Wierzchowski, Burzyński.

Jednym punktem musieli zadowolić się starsi koledzy, którzy podejmowali Polonię-Stal Świdnica. Od 18. minuty podopieczni Macieja Zapała musieli gonić wynik, bo do bramki trafił Łukasz Gerus. Już w 30. minucie do remisu doprowadził jednak Bartłomiej Kruszyński i mecz zaczął się na nowo.

Siedem minut przed końcem szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść MKS-u, bo na 2:1 bramkę zdobył Patryk Kluziak. Kompletu punktów nie udało się jednak zatrzymać w Oleśnicy, bo w ostatniej minucie doliczonego czasu gry głową pechowo interweniował Łukasz Krajewski, strzałem samobójczym ustalając wynik na 2:2.

Pogoń LDJ: Maliga – Świder, Świerczyński, Wolski, Krajewski, Bartusiak (64. Zbryk), Antosiewicz, Grzelak (80. Karol Klat), Holak (72. Makówka), Kluziak, Kruszyński.