IV liga: zwycięska Pogoń za outsiderem w Mirsku

pogonlotnik_004

Pogoń Oleśnica pokonała w sobotę Włókniarza Mirsk 2:1.

Podopieczni trenera Marcina Jurasika znów mieli okazję cieszyć się ze zwycięstwa. W sobotę wybrali się do Mirska, gdzie czekał na nich tamtejszy Włókniarz.

Zdecydowanym faworytem byli na papierze goście, bo ich rywale plasują się w dole ligowej tabeli. Jednak to outsider z Mirska pierwszy wyszedł na prowadzenie. W 19. minucie do bramki MKS-u trafił Jacek Jasiński i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 1:0 na korzyść gospodarzy.

Zaledwie dwie minuty po zmianie stron sygnał do odrabiania strat dał kolegom Piotr Kotwa, doprowadzając do remisu 1:1. A bohaterem spotkania został mający za sobą bardzo dobrą rundę jesienną Adrian Miodek, który po raz kolejny tej wiosny wpisał się na listę strzelców i na kwadrans przed końcem przechylił szansę zwycięstwa na stronę Pogoni Oleśnica.

Pogoń: Rogala – Górny (57. Karga), Koselski, Leszczyński (60. Śmigielski), Szymczak, Siódmiak, Michalewski, Kluziak, Kruszyński (88. Czernatowicz), Kluziak, Kotwa, Miodek (90. Gryglicki)