IV liga: Wiwa triumfuje, Pogoń remisuje

Ósma kolejka IV ligi w pełni udana była dla Wiwy Goszcz, która dopisała do swojego konta trzy punkty. Natomiast Pogoń Oleśnica musi zadowolić się jednym zdobytym „oczkiem”.

Przed spotkaniem Wiwy z Piastem po wynikach w poprzednich kolejkach większe szanse na zwycięstwo dawano goszczanom. Tak też się właśnie stało. Podopieczni Józefa Klepaka zwyciężyli 3:1. Do przerwy Mateusz Moskwa i spółka prowadzili 2:1. Pierwszą bramkę w tym meczu zdobył po ponad kwadransie gry Łukasz Nowak. W 29. minucie mieliśmy remis, bo Adriana Naskrętskiego pokonał Seweryn Sakowicz. Pięć minut później znów zespół z Goszcza cieszył się z prowadzenia, którego nie oddał już do końca meczu. Na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Matyja.

W drugich czterdziestu pięciu minutach zdecydowanie lepsza gra gospodarzy przyniosła jeszcze jedno trafienie. Jego autorem w 83. minucie okazał się Tomasz Witiw. Ekipa z Goszcza obecnie zajmuje ósmą lokatę z dwunastoma punktami na koncie. Taki sam dorobek ma także siódma Victoria Świebodzice i szósta Unia Bardo.

Wiwa: Naskrętski- Śląski, Cybulski, Świtała, Żak(67 Kubot), Witiw(84 T.Sitek), Wołkowski(72 K.Sitek), Moskwa, Swaczeński, Nowak(60 Zawierta), Matyja.

Nasz drugi reprezentant w tej lidze zanotował remis w tej serii gier. Podopieczni Marcina Jurasika w wyjazdowym spotkaniu z Victorią Świebodzice zremisowali 1:1. Obie bramki padły w drugiej odsłonie. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Stało się to za sprawą Piotra Kotwy, który w 56. minucie strzałem nie do obrony pokonał golkipera zespołu ze Świebodzic.

Z tego korzystnego rezultatu oleśniczanie cieszyli się dziesięć minut. Wtedy Kacper Rogala był bezradny przy strzale Artura Słapka. Jakby tego było mało Pogoń przez prawie dwadzieścia minut musiała sobie radzić bez Filipa Szczypkowskiego, który obejrzał czerwony kartonik. Zespół z Oleśnicy zgromadził osiem punktów i jest dwunasty w tabeli.

Pogoń: Rogala- Karga, Korcik, Koselski, Kotwa, Pucek(73 Galik), Robel, Sepetowski, Siódmiak, Szczypkowski, Zapał(86 Bartnik).