IV liga: Wiwa Goszcz wygrywa i zimę spędzi na podium

olimpiawiwa_010

Zwycięsko rundę jesienną zakończyli także piłkarze Wiwy Goszcz, którzy pokonali 4:1 Bystrzycę Kąty Wrocławskie.

Wynik już po czternastu minutach gry otworzył Szymon Rusiecki, dając prowadzenie goszczanom. Bohaterem zespołu z Goszcza został Mateusz Moskwa, który w tym spotkaniu skompletował hattricka. Już dwie minuty po pierwszej bramce dla gości Moskwa po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców.

Drugie trafienie kapitan Wiwy dołożył na dziesięć minut przed zmianą stron. Od 55 minuty podopieczni Józefa Klepaka grali w przewadze jednego zawodnika, bo z sędzia usunął z boiska Bartłomieja Ożgę. Bramkę dającą przewagę czterech bramek Moskwa zdobył w 73 minucie.

Wynik tego starcia został ustalony w doliczonym czasie gry, wówczas honor gospodarzy uratował Bartosz Stępień, pokonując Adriana Naskrętskiego. Wiwa przerwę zimową spędzi na najniższym stopniu podium z 25 punktami na koncie, o jednym więcej niż Unia Bardo, a z dziesięcioma straty do drugiej Polonii-Stal Świdnica i piętnastoma do liderującej Foto-Higieny Gać.

Wiwa: Naskrętski- Cybulski(68 T.Sitek), Dąbrowski(87 Zawierta), Fajkowski, Kubot(65 K.Sitek), Kwaczewski, Matyja(75 Witiw), Moskwa, Rusiecki(79 Wołkowski), Swaczeński(55 Żak), Świtała.