IV liga: wielka dramaturgia przy Brzozowej, Pogoń zremisowała z Unią wygrany mecz

Piłkarze z Oleśnicy prowadzili już 3:0, aby ostatecznie podzielić się z rywalem punktami po bramce w ostatniej minucie. Pogoń kontra Unia Bardo 4:4.

Do sobotniego meczu podopieczni trenera Marcina Jurasika przystępowali z nadziejami na komplet punktów, który pozwoliłby na wyraźne odcięcie się od grona zespołów z dolnej strefy tabeli. Szkoleniowiec MKS-u nie mógł skorzystać z usług Filipa Szczypkowskiego, ale za to u boku Piotra Kotwy pojawił się powracający do gry Adrian Miodek.

I pierwsze pół godziny gry było wymarzone dla Pogoniarzy. Wynik spotkania otworzył już w 7. minucie niezawodny Piotr Kotwa. A już chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową podwyższył na 2:0 Karol Siódmiak. Wreszcie w 28. minucie przypomniał o sobie Adrian Miodek z bliskiej odległości pakując piłkę do siatki i wydawało się, że przy wyniku 3:0 przeciwnikom trudno będzie się już podnieść.

Euforię kibiców MKS-u piłkarze Unii stonowali nieco w końcówce pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu z prawej strony celnie główkował Tomasz Robak i golem „do szatni” przedłużył nadzieje przyjezdnych. Zwrotny punkt meczu miał miejsce między 54. a 56. minutą. Najpierw kontaktową bramkę zdobył wspomniany Robak, a chwilę potem sfaulowany został w polu karnym jeden z graczy Unii i arbiter wskazał na „wapno”. Z „jedenastki” wyrównał na 3:3 Krzysztof Czachor.

To nie był jednak jeszcze koniec emocji. Dziesięć minut przed końcem ponowne prowadzenie Pogoni dał Kotwa, strzałem w długi róg nie dając golkiperowi szans na interwencję. I kiedy wydawało się już, że mimo wcześniejszej dramaturgii komplet punktów zostanie przy Brzozowej, znów nie popisała się defensywa, a niepilnowany Tomasz Zieliński strzałem głową ustalił końcowy rezultat na 4:4.

Pogoń: Rogala – Gryglicki (58. Sepetowski), Karga, Korcik, Koselski, Bartnik (58. Robel), Zapał (88. Król), Siódmiak, Galik (74. Pucek), Miodek (85. Rusiecki), Kotwa.