IV liga: trzy rzuty karne i udana Pogoń za Bielawianką

Piłkarze Pogoni Oleśnica zremisowali w sobotę z Bielawianką Bielawa 2:2.

Kolejny punkt powędrował na konto zawodników oleśnickiego MKS-u, którzy w sobotnie popołudnie podejmowali przy Brzozowej gości z Bielawy. Spotkanie dla podopiecznych trenera Marcina Jurasika ułożyło się początkowo bardzo niekorzystnie, bo dziesięć minut przed przerwą prowadzenie objęła Bielawianka.

Tuż po zmianie stron Pogoń miała znakomitą okazję do wyrównania, bo arbiter podyktował rzut karny za faul na Karolu Siódmiaku. Z „wapna” przestrzelił jednak Piotr Kotwa. Jakby tego było mało, za chwilę „jedenastkę” mieli rywale. I jej nie zmarnowali, podwyższając na 2:0.

Kolegów do walki poderwał jeszcze Filip Robel, który niemal natychmiast odpowiedział indywidualnym rajdem z lewej strony, zakończonym bramką kontaktową. Potem sędzia po raz trzeci tego dnia odgwizdał rzut karny, bo ręką w polu karnym zagrał jeden z przeciwników. Z jedenastu metrów trafił Marcin Koselski, ustalając wynik na 2:2.

1. Gienek

Brawo Pogoń, dobrze się to oglądało. Trzeba poprawić skuteczność i będzie dobrze. Bramki dla gości, to dla mnie jakaś kpina; karny fikcja.