IV liga: trzeciomajowa Victoria Pogoni Oleśnica [ZDJĘCIA]

Udanie dla piłkarzy Marcina Jurasika zakończyło się domowe spotkanie z Victorią Świebodzice. W środę oleśniczanie pewnie zwyciężyli 6:2.

Worek z bramkami rozwiązał na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy Filip Szczypkowski, wykorzystując długie zagranie za obronę gości. Trzy minuty później w sukurs przyszedł mu Patryk Kluziak, który atomowym strzałem z lewej nogi podwyższył rezultat, dając dwubramkową przewagę przed przerwą.

W drugiej połowie Pogoń nie zwolniła tempa i w 53 minucie zdobyła kolejne trafienie. Dogranie Kacpra Korcika idealnie wykończył Karol Siódmiak. Następnie przyszła bramka dla gości. Karol Frątczak skapitulował przy strzale Dominika Woźniaka.

Odpowiedź Pogoni była natychmiastowa i już w kolejnej akcji Patryk Kluziak idealnie ze środka wypatrzył Bartłomieja Kruszyńskiego, a „Roger” w sytuacji sam na sam z bramkarzem Victorii pewnie znalazł drogę do siatki. Na szóstego gola trzeba było czekać do 82 minuty. Wówczas dośrodkowanie z rzutu rożnego strzałem głową na bramkę zamienił Dawid Świder.

Tuż przed zakończeniem meczu ponownie na listę strzelców wpisał się Siódmiak, który zamienił rzut karny na bramkę podyktowany po faulu na Rafale Burzyńskim. Rezultat pojedynku w doliczonym czasie ustalił Woźniak, strzelając drugą bramkę w tym meczu. Goście ze Świebodzic kończyli ten mecz w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Kacper Niemczyk.

Pogoń: Frątczak – Karga, Koselski, Siódmiak, Korcik(87 Klat), Szczypkowski, Sepetowski, Pucek(85 Galik), Kruszyński(87 Warzecha), Świder, Kluziak(77 Burzyński),