IV liga: teoretycznie łatwi przeciwnicy Pogoni Oleśnica i Wiwy Goszcz

Nasze zespoły grające w IV lidze w sobotniej 19. kolejce będą mierzyły się z drużynami dolnej części tabeli.


REKLAMA

W teorii Wiwa Goszcz ma przed sobą łatwe spotkanie, bo zmierzy się z zajmującym ostatnią pozycję w tabeli Orłem Sadowice. Na tę chwilę Orzeł w swoim dorobku ma zaledwie dziesięć punktów w dorobku. Z kolei zawodnicy Józefa Klepaka to piąty zespół w tabeli, mający 29 „oczek” na koncie.

Poprzednia kolejka nie była udana dla obu ekip, więc chęć rewanżu z pewnością będzie podwójna. Goszczanie na własnym boisku w końcowych minutach ulegli 1:2 Unii Bardo. Jedyną bramkę dla Wiwy zdobył Szymon Szewczyk. Natomiast Orzeł poległ z KS-em Bystrzyca Kąty Wrocławskie 1:3.

Jesienią, gdy te kluby mierzyły się po raz pierwszy w tym sezonie pewnie wygrała Wiwa, która zwyciężyła 5:0. A jak będzie tym razem? Będą to łatwe punkty dla zespołu z Goszcza? Wszystko zweryfikuje boisko w Sadowicach. Początek spotkania w sobotę o 15.

O tej samej godzinie w Oleśnicy zabrzmi pierwszy gwizdek spotkania z udziałem miejscowej Pogoni, która będzie rywalizowała z GKS-em Kobierzyce. Podopieczni Marcina Jurasika znajdują się na najniższym stopniu podium z 31 punktami. Do drugiej Polonii-Stal Świdnica tracą cztery „kroki”. A przyszły rywal oleśniczan to trzynasty zespół w tabeli, który ma 21 „oczek”.

W ubiegłą sobotę tylko notująca znakomitą serię siedmiu meczów bez porażki oleśnicka Pogoń cieszyła się ze zwycięstwa, ogrywając 2:0 wicelidera ze Świdnicy po bramkach Rafała Burzyńskiego i Adama Pucka. GKS w poprzedniej kolejce musiał uznać wyższość 1:2 Karolinie Jaworzyna Śląska.

Karol Siódmiak i spółka pewnie w pamięci mają porażkę z rundy wiosennej. Wówczas lepsi okazali się gracze z Kobierzyc, wygrywając 2:0. W tabeli sytuacja przemawia za Pogonią, a jak wszystko wyjdzie na boisku? Odpowiedź poznamy w sobotę na Stadionie Miejskim w Oleśnicy o 15.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony