IV liga: Rogala obronił karnego, Pogoń pokonała outsidera z Nowej Rudy

Podopieczni trenera Marcina Jurasika ograli przy Brzozowej Piasta Nowa Ruda 3:0.


REKLAMA

Szczęśliwa dla gospodarzy, a pechowa dla gości okazała się 13. minuta meczu. Wówczas to prowadzenie oleśnickiemu MKS-owi dał Adrian Miodek, który strzałem głową wykończył dogranie Marcina Koselskiego.

Jeszcze przed zmianą stron na tablicy wyników mógł być remis, bo outsider ligowej tabeli stanął przed szansą wyrównania z rzutu karnego. Kilka razy w tym sezonie zawodzący kolegów Kacper Rogala tym razem odkupił swe winy, broniąc „jedenastkę” w kluczowym momencie dla dalszych losów spotkania.

Odpowiedź Pogoni przyszła bardzo szybko. „Do szatni” w doliczonym czasie pierwszej odsłony trafił „Kosa” i było 2:0. Piłkarze ostatniej drużyny czwartej ligi nie zamierzali odpuszczać, ale to nie był ich dobry dzień. Kwadrans przed końcem czerwoną kartkę obejrzał Oleksii Fatianov i Piast musiał grać w „dziesięciu”.

Osłabionego rywala dobił w końcówce Maciej Sepetowski, przypieczętowując pewną wygraną Pogoni Oleśnica 3:0. Po 14. kolejkach oleśniczanie maja na koncie 19 punktów i zajmują w tabeli 9. miejsce. Co ciekawe, w teorii, w zależności od wyników ostatniej jesiennej kolejki mają szansę zakończyć rundę zarówno na 4., jak i na 13. miejscu w tabeli.

Pogoń: Rogala – Korcik, Koselski, Szczypkowski, Zapał, Pucek (86. Rusiecki), Siódmiak, Sepetowski, Miodek (83. Galik), Robel (75. Bezak), Kotwa.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony