IV liga: przestrzelony karny pozbawił Pogoń wygranej w Trzebnicy

Pogoń Oleśnica zremisowała w wyjazdowym meczu z Polonią Trzebnica 1:1.

W sobotnie popołudnie w ramach 25. kolejki IV ligi dolnośląskiej doszło w Trzebnicy do starcia tamtejszej z Polonii z Pogonią Oleśnica. Będący faworytem spotkania goście z Oleśnicy weszli w mecz idealnie. Minęło zaledwie 120 sekund, a już było 1:0 dla podopiecznych trenera Ryszarda Pietraszewskiego. Wynik otworzył najlepszy strzelec MKS-u Piotr Kotwa.

Z prowadzenia oleśniczanie cieszyli się niespełna kwadrans, bo w 15. minucie do wyrównania doprowadził Krzysztof Ulatowski i zespoły zmieniały strony przy stanie 1:1. Co istotne, już na przerwę gospodarze schodzili grając w „dziesiatkę”, bo tuż przed końcem pierwszej odsłony czerwony kartonik obejrzał golkiper Polonii.

Mimo, że rywale grali w osłabieniu, zawodnicy Pogoni nie potrafili w drugiej połowie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Mecz trzymał w napięciu do ostatnich sekund, bo właśnie w samej końcówce goście mieli rzut karny. Bohaterem mógł zostać Kotwa, ale pomylił się z jedenastu metrów i zespoły podzieliły się punktami.