IV liga: przełamanie Pogoni, wygrane derby z Wiwą!

IV liga: przełamanie Pogoni, wygrane derby z Wiwą!

Pierwsze derby powiatu oleśnickiego na poziomie IV ligi lepiej zakończyły się dla Pogoni Oleśnica. Podopieczni Marcina Jurasika zwyciężyli 2:1.


REKLAMA

Do tego spotkania obie drużyny przystąpiły jeszcze bardziej zmotywowani, ale to Wiwa była w lepszej sytuacji w tabeli. Nie zaliczy do udanych tego starcia Damian Przybytek, który już na samym początku doznał kontuzji ręki i musiał opuścić plac gry. Na przerwę piłkarze obu zespołów schodzili przy wyniku 1:0 dla gospodarzy, czyli Pogoni. Tomasz Karga zdecydował się na samodzielny rajd, po którym prostopadłym podaniem obsłużył Filipa Robela, a ten bez najmniejszych problemów zdołał pokonać Adriana Naskręstskiego. Z kolei w ekipie z Goszcza ataki napędzał Bartłomiej Matyja, który wcześniej reprezentował barwy oleśnickiej Pogoni.

Po zmianie stron co raz śmielej atakowali gości, co zaprocentowało bramkę. Dośrodkowanie jednego z graczy Wiwy na bramkę zamienił Tomasz Swaczeński. Chwilę później mógł paść drugi gol dla zespołu prowadzonego przez Józefa Klepaka, lecz precyzyjny strzał Mateusz Moskwa kapitalną interwencją obronił Kacper Rogala. Co nie udało się Moskwie, zdołał uczynić wracający do formy spowodowanej kontuzją Piotr Kotwa, który wykorzystał dogranie Filipa Robela i strzałem głową pokonał golkipera goszczan. Tuż przed zakończeniem pierwszego derbowego pojedynku w tym sezonie sędzia dopatrzył się zagrania ręką za polem karnym Adriana Naskrętskiego, w konsekwencji bramkarz goszczan został ukarany czerwoną kartką.

REKLAMA
  1. Kazik

    Bramka Kotwy STADIONY SWIATA. Dogranie Robela rewelacyjne. Wielcy kur…..nasi olesniccy znawcy pilki…. raz Gornika widzieli 125 lat temu i kazdy wszystko wie. Brawo Chlopaki z Pogoni; walczyliscie i wygraliscie. Cieszcie sie!

    (3)
  2. Gienek

    Mega ważny mecz dla Pogoni, gratulację za zwycięstwo i dobrą grę. Wiwa nie jednej ekipie punktu urwie.

    (9)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony