IV liga: przegrana Pogoni, trzy punkty pojechały do Wołowa

Piłkarze Pogoni Oleśnica ulegli przed własną publicznością MKP Wołów 1:3.

W sobotnie popołudnie na stadionie miejskim przy Brzozowej zawodnicy pod wodzą trenera Marcina Jurasika gościli zespół MKP Wołów. Przyjezdni tej jesieni na wyjeździe radzą sobie znakomicie i dużo lepiej niż w meczach domowych. I potwierdzili to również w Oleśnicy.

Po pierwszej połowie wołowska ekipa prowadziła 1:0. Dla Pogoni pechowa okazała się 13. minuta. Wówczas arbiter za faul podyktował rzut karny dla gości. Z jedenastu metrów Kacpra Rogalę pokonał Kamil Ramiączek. Czyste konto w pierwszej odsłonie zachował strzegący słupków Wołowa Sebastian Idziorek, wychowanek oleśnickiego MKS-u.

Młody „Idzior” futbolówkę z siatki musiał wyciągnąć kwadrans po zmianie stron, gdy pokonał go… kolega z zespołu. Samobójcze trafienie zanotował Sebastian Śniechowski. I tym samym Pogoń wróciła do gry. Ale nie na długo, gdyż kilkanaście minut później rywal przesądzili o końcowym wyniku.

W 73. minucie ponowne prowadzenie dał przyjezdnym Adrian Marcinkowski, a dosłownie chwilę później podwyższył Błażej Bania i ze zwycięstwa 3:1 cieszył się MKP Wołów.

Pogoń: Rogala – Gryglicki, Karga (34. Korcik), Koselski, Szczypkowski, Siódmiak, Pucek (78. Galik), Robel, Bezak, Miodek, Kotwa.