IV liga: Pogoń znów bez bramki, przegrana z Foto-Higieną

W sobotnie popołudnie Pogoń Oleśnica na własnym boisku uległa Foto-Higienie Gać 0:3.

Gospodarze, mimo, że po drugiej stronie stawał lider tabeli i zespół, który ostatnie lata spędził na szczeblu III ligi, liczyli na przełamanie i zatrzymanie kompletu punktów, których goście z Gaci jeszcze w tym sezonie nikomu nie oddali. Lider swoją siłę potwierdził już w 4. minucie meczu, gdy błąd oleśniczan zakończył się bramką Michała Wróbla i praktycznie od początku przyszło MKS-owi gonić wynik.

O to było jednak niełatwo, bo to przyjezdni cały czas nacierali na bramkę Pogoni, kilkukrotnie testując Rogalę, który ratował kolegów przed utratę kolejnych bramek. Raz z pomocą przyszedł „Synowi” Tomasz Karga, odbijając zmierzającą do bramki futbolówkę. Gdyby nie golkiper, już do przerwy byłoby po meczu.

Druga odsłona wcale nie wyglądała lepiej, a brak nominalnego napastnika wyraźnie dawał się drużynie Marcina Jurasika we znaki. Tymczasem goście podwyższyli na 2:0. W 53. minucie dośrodkowana w pole karne piłka trafiła ostatecznie do Macieja Salaka, a ten strzałem w długi róg zmienił wynik meczu. W 70. minucie rezultat na 3:0 ustalił perfekcyjnym lobem Marcin Musiał. Wynik mógł być wyższy, gdyby nie znów kilka interwencji Rogali, a w doliczonym czasie gospodarzy uratował też słupek.

Warto odnotować również, że pierwsze czterdzieście pięć minut na boisku w barwach Foto-Higieny spędził Wojciech Strójwąs, wychowanek klubu z Brzozowej. Zastąpił go na placu gry Piotr Stawowy, którego niegdyś także kibice mogli oglądać w trykocie Pogoni Oleśnica.

Pogoń: Rogala – Szczypkowski, Koselski, Siódmiak, Karga, Pucek, Zapał (58. Galik), Pydymowski (22. Bartnik), Sepetowski, Przybytek (60. Rusiecki), Robel (80. Korcik).