IV liga: Pogoń z Piastem, a Wiwa z Gacią

Przedostatni raz w rundzie jesiennej zagra IV liga dolnośląska grupa wschodnia. Obie nasze drużyny wystąpią w roli gospodarza.


REKLAMA

Bardzo ciężkie zadanie czeka Wiwę Goszcz, która będzie podejmowała będącą liderem Foto-Higienę Gać. Zespół z Gaci w obecnych rozgrywkach nie stracił choćby punktu. Podopieczni Józefa Klepaka w tabeli zajmują piąte miejsce mając 21 punktów. Kolejkę sprzed tygodnia Wiwa i Foto-Higiena kończyły zwycięsko.

Zespół z Goszcza zwyciężył 3:2 z GKS-em Kobierzyce, a bramki dla Wiwy w tym spotkaniu zdobyli Tomasz Swaczeński oraz Adrian Dąbrowski, który golkipera gości pokonał dwukrotnie. Przyszły rywal Wiwy cieszył się z wygranej 4:1 nad KS-em Bystrzycą Kąty Wrocławskiej. Jednoznacznym faworytem jest zespół z Gaci, a kto okaże się zwycięzcą? Wszystko zweryfikuje boisko w Goszczu. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 14.

O tej samej porze zagra również oleśnicka Pogoń, która przy Brzozowej zmierzy się z Piastem Nowa Ruda. W tabeli lepiej stoją oleśniczanie, którzy są na jedenastym miejscu i mają szesnaście punktów, a Piast to przedostatnia drużyna, do tej pory uzbierali tylko siedem „oczek”.

Tydzień temu oba te zespoły zainkasowały po jednym punkcie. Piast Nowa Ruda zremisował 1:1 z Karoliną Jaworzyna Śląska, a zawodniczy Marcina Jurasika podzielili się punktami z Bielawianką Bielawa, po remisie 2:2. Autorami bramek dla Pogoni zostali Filip Robel i Marcin Koselski. Czy Pogoń zgarnie pewne punkty w starciu z przedostatnim Piastem? Okaże się w sobotę.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony