IV liga: Pogoń tym razem bez punktów, Wiwa zwycięża

W odmiennych humorach swoje spotkania kończyli nasi czwartoligowcy.

Zawodnicy Marcina Jurasika pojechali do Barda, gdzie zamierzali przywieźć kolejne ligowe „oczka” za pojedynek z miejscową Unią. Niestety tego planu nie wykonali, bo po ostatnim gwizdku sędziego z wygranej cieszyli się gospodarze, a o tym przesądziła tylko jedna bramka.

A jej autorem okazał się w 57 minucie Michał Szabat, który zdecydował się na samotny rajd, w którym żaden z zawodników Pogoni nie był w stanie mu przeszkodzić i w efekcie końcowym pokonał Karola Frątczaka, zapewniając swojej drużynę komplet punktów. W tabeli oleśniczanie znajdują się na piątej pozycji z 36 punktami.

Pogoń:  Frątczak – F.Szczypkowski, Koseslski, Świder(80 Galik), Karga, Pucek, Sepetowski, Siódmiak, Kruszyński(46 A.Szczypkowski), Korcik, Kluziak(70 Burzyński).

Z kolei na własnym boisku Wiwa Goszcz podejmowała Orła Ząbkowice Śląskie i w tym spotkaniu triumfowała 3:2. Do przerwy goszczanie byli na prowadzeniu 2:1, a bramki dla zespołu prowadzonego przez Józefa Klepaka zdobyli Szymon Rusiecki, który trafił w 19 minucie i Adrian Dąbrowski, w ostatniej minucie podstawowego czasu wyprowadzając Wiwę ponownie na prowadzenie, bo w 33 minucie Adriana Naskrętskiego pokonał Szymon Radziszewski.

W drugich czterdziestu pięciu minutach padły jeszcze dwa gole. W 53 minucie na tablicy znów pojawił się wynik remisowy za sprawą Huberta Górska, który trwał tylko dwanaście minut, bo Bartłomiej Matyja, strzelił nie do obrony, dając zespołowi z Goszcza wygraną. Wiwa w tabeli sklasyfikowana jest pozycję niżej niż oleśnicka Pogoń, czyli jest szósta z 35 „oczka” w dorobku.

Wiwa: Naskrętski – Budzowski(65 Kubot), Cybulski(20 T.Sitek), Dąbrowski, Kwaczewski, Matyja, Rusiecki, Swaczeński, Swaczeński, Świtała, J.Wojciechowski(80 K.Sitek), P.Wojciechowski.