IV liga: Pogoń przed własną publicznością, Wiwa jedzie w gości do Karoliny

W nadchodzący weekend zostanie rozegrana 21. kolejka Saltex IV ligi dolnośląskiej w grupie wschodniej. 


REKLAMA

Oba zespoły reprezentujące nasz powiat zagrają w sobotę. Z teoretycznie łatwiejszym rywalem zmierzy się Pogoń Oleśnica, która w tabeli jest na piątej pozycji z 32 punktami na koncie. Podopieczni Marcina Jurasika za przeciwnika będą mieli znajdujący się na trzynastym miejscu KS Bystrzyca Kąty Wrocławskiej.

Zarówno Pogoń jak i zespół z Kątów Wrocławskich swoje spotkania w ubiegłej kolejce zostały pokonane. Oleśniczanie wysoko, 0:6 ulegli liderowi Foto-Higienie Gać, a KS Bystrzyca musiał uznać wyższość Karoliny Jaworzyna Śląska, przegrywając 1:3.

Jesienią, w pierwszym meczu tych drużyn zwycięstwo odnieśli piłkarze KS-u Bystrzyca Kąty Wrocławskie, triumfując 2:1. Czy Pogoń zdoła się zrewanżować na własnym boisku za tamtą porażkę? Dowiemy się w sobotę o godzinie 15 na Stadionie Miejskim w Oleśnicy przy ulicy Brzozowej.

Z kolei szósta w tabeli Wiwa Goszcz uda się do Jaworzyny Śląskiej na starcie z tamtejszą Karoliną, będącym siódmym zespołem. Goszczanie od swojego najbliższego rywala mają trzy punkty więcej. Tydzień temu punkty zdobyli tylko piłkarze Karoliny, którzy wygrali 3:1 z KS-em Bystrzyca Kąty Wrocławskie.

Natomiast zawodnicy Józefa Klepaka przegrali przed własną publicznością 1:3 z MKP Wołów. Spotkanie w pierwszej rundzie na swoją korzyść rozstrzygnęła Wiwa, która wówczas ograła 4:3 Karolinę Jaworzyna Śląska. Kto wyjdzie górą z tego niedzielnego starcia? Początek zaplanowano na godzinę 17.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony