IV liga: Pogoń po raz drugi rozbita przez Sokoła

Piłkarze oleśnickiej Pogoni ulegli Sokołowi Wielka Lipa 1:5.

Spotkanie rundy rewanżowej pierwotnie zaplanowane było jeszcze na listopad ubiegłego roku. Potem, w pierwszym wiosennym terminie mecz przerwała burza. Do dokończenia starcia doszło w końcu w minioną środę, a gospodarze wierzyli, że nie powtórzy się wynik z otwarcia bieżącej kampanii, gdy w Wielkiej Lipie przegrali aż 1:7.

Jako pierwsi powody do radości mieli podopieczni trenera Marcina Jurasika, bo do siatki trafił w 36. minucie (rozpoczęto od momentu przerwania poprzedniego meczu, od 22. minuty) mający ostatnio nosa do strzelania dających prowadzenie bramek Adrian Miodek.

Były to jednak miłe złego początki. Kolejny raz jednak w tym sezonie MKS nie potrafił utrzymać zdobytego prowadzenia. W środę cieszył się z niego zaledwie trzy minuty, bo już po takim czasie wyrównał Krzysztof Michalski. Ten sam zawodnik dziesięć minut po przerwie dał prowadzenie gościom.

W 67. minucie na faul na rywalu czerwoną kartkę obejrzał strzegący bramki Pogoni Kacper Rogala i oleśniczanie zmuszeni byli grać w „dziesiątkę”. A do podyktowanego rzutu karnego podszedł Kamil Suppan i podwyższył na 3:1. Potem Sokół dołożył jeszcze po razie od Kamila Pyzłowskiego i Łukasza Deneki, zwyciężając 5:1.

Pogoń: Rogala – Karga (67 Gorszczaryk), Koselski, Gryglicki, Siódmiak, Miodek (80 Śmigielski), Kotwa, Kluziak (46 Zięba), Szymczak, Kruszyński (46 Galik), Górny.