IV liga: Pogoń Oleśnica zmaże pucharową plamę?

Rehabilitacja – taki cel mają zawodnicy Pogoni Oleśnica przed 3. kolejką IV Ligi. O komplet punktów nie będzie jednak łatwo, do Oleśnicy przyjeżdża spadkowicz z III Ligi – Polonia- Stal Świdnica. Pierwszy gwizdek w sobotę o 17.


REKLAMA

Goście jak dotychczas mają na koncie 4 punkty (remis 1:1 z dobrze spisującym się Wołowem i zwycięstwo po trudnym meczu 2:1 z Karoliną Jaworzyna Śląska), które plasują ich na pozycji wicelidera rozgrywek. Przed nowym sezonem zespół ze Świdnicy opuściło kilku ważnych zawodników, a w ich miejsce zostali sprowadzeni młodzi, perspektywiczni gracze. Przed sezonem szanse swojego zespołu i sytuację kadrową dla portalu dolpilka.pl ocenił trener Tomasz Oleksy:

– Sporo osób odeszło zwłaszcza tych, którzy byli przyjezdni. My natomiast postanowiliśmy na młodzież, na swoich wychowanków, na zawodników ze Świdnicy i najbliższych okolic i tak ta kadra na dzień dzisiejszy wygląda. Nie mamy taki presji, żeby od początku walczyć o awans. Na pewno chcemy zająć jak najwyższe miejsce – jesteśmy spadkowiczem i nie wypada po spadku kręcić się w dolnych rejonach tabeli, także celujemy w górną część stawki. Ale tak naprawdę to boisko zweryfikuje, dopiero po jesieni będzie można zastanawiać się co dalej, ale na pewno z góry nie nastawiamy się na walkę o awans za wszelką cenę. Mam też zbyt młodą kadrę, by jasno i otwarcie mówić o takim celu.

Pogoń Oleśnica jak najszybciej będzie chciała zapomnieć o wpadce w pucharowym meczu z Polonią Grabowno Wielkie. W lidze oleśniczanie wystartowali bardzo dobrze. Na inaugurację pokonali Sokół Wielka Lipa 3:1 i to był ich jedyny występ w tych rozgrywkach. Tydzień temu stan boiska uniemożliwił rozegranie meczu w Marcinkowicach. Jeśli Pogoń jutro wygra, to przeskoczy w tabeli swojego rywala i zapewne kilka innych zespołów, zbliżając się do szczytu. A do rozegrania wciąż pozostanie zaległe spotkanie z Sokołem Marcinkowice (31.08 g.17:30).

W sobotę seniorzy, a w niedzielę juniorzy starsi, którzy również zagrają w Oleśnicy. Młodzi Pogoniarze podejmą w meczu 2. kolejki LDJ Górnik Wałbrzych. Rywal jest bardzo wymagający, jednak oleśniczanie pokazali już kilka dni temu, że stać ich na wielkie rzeczy. Czy i tym razem podopieczni trenera Macieja Zapała zwyciężą? Przekonamy się o tym w niedzielę około godziny 13. Początek spotkania o godzinie 11:00 na stadionie miejskim w Oleśnicy w najbliższą niedzielę.

Bartłomiej Pilecki, Pogoń Oleśnica

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony