IV liga: Pogoń Oleśnica upolowała kolejnego Sokoła

Tym razem tego z Marcinkowic. Podopieczni Marcina Jurasika wygrali skromnie 1:0.

Doczekaliśmy się. W sobotnie popołudnie po raz pierwszy po zimowej przerwie Pogoń Oleśnica rozegrała ligowy mecz przed własną publicznością. Przeciwnikiem oleśniczan był Sokół Marcinkowice. Mimo, że rywal był niżej notowany niż jego imiennik, którego MKS pokonał przed tygodniem, to trzy punkty podobnie jak w pierwszej rundzie przyszły w wielkim trudzie.

Kibice, wśród nich również najmłodsi piłkarze klubu z Brzozowej (którzy wyprowadzili głównych bohaterów spotkania na boisko, trzymając flagi z herbami miasta i Pogoni) musieli czekać na gola aż do samej końcówki. Wcześniej cały czas brakowało kropki nad i, a ambicja oraz werwa do gry przegrywała z niedokładnością zagrań. Nie ułatwiało zadania również boisko, które niedawno przeszło piaskowanie.

Aż nadeszła 86. minuta, kiedy po składnej akcji z prawej strony boiska i rozklepaniu defensywy przyjezdnych piłka znalazła się w polu karnym pod nogami Łukasza Galika. Ten nie zdołał oddać strzału, ale odegrał do Macieja Sepetowskiego, który przy walce o dojście do futbolówki „dał się sfaulować” obrońcy, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Z „wapna” nie pomylił się Karol Siódmiak, jak się później okazało zdobywając zwycięskiego gola dla Pogoni Oleśnica.

Pogoń Oleśnica: Karol Frątczak – Filip Szczypkowski, Marcin Koselski, Karol Siódmiak, Tomasz Karga, Adam Pucek, Maciej Sepetowski, Patryk Kluziak (Kacper Bartusiak 90′) Adam Szczypkowski ( Damian Przybytek 78′), Rafał Burzyński ( Łukasz Galik 80′), Adrian Holak ( Kacper Korcik 55′)

1. Pol

Jakiś słaby ten troll w tym tygodniu, na mojaolesnica.pl wpisał ten sam bełkot. Mecz piłkarsko zdecydowanie lepiej Pogoń ale Sokół twardo i niebezpiecznie. Karny ? Był i … 3 pkt sialalalalala

(11)
  2. wojtek

Pogoń wygrała 1-0 , bramkę zdobyli z karnego , należy napisać prawdę 95% meczu przeważali przyjezdni , nasi tylko kelnerowali na boisku ,żenada