IV liga: Pogoń Oleśnica lepsza od Sokoła, punkt Wiwy Goszcz

Obie drużyny reprezentujące nasz powiat dopisały punkty do swojego konta po sobotnich spotkaniach w ramach 16. kolejki Saltex IV ligi.

Trzy „oczka” zainkasowali piłkarze Pogoni Oleśnica, którzy w Wielkiej Lipie pokonali 2:1 tamtejszego Sokoła. Pierwsza odsłona tego spotkanie nie przyniosła żadnych bramek. Pierwszego gola ujrzeliśmy w 66 minucie, a jego strzelcem okazał się Karol Śiódmiak.

Emocje jeszcze nie opadły po pierwszym trafieniu, a dwie minuty później Pogoń cieszyła się z kolejnego. Bramkarza gospodarzy pokonał 17-letni Rafał Burzyński, dla którego był to debiut na IV ligowych boiskach. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku Kacpra Rogalę pokonał Łukasz Deneka, ale na więcej Sokoła nie było stać i to podopieczni Marcina Jurasika wrócili z kompletem punktów. Po tej wygranej Pogoń w tabeli jest na czwartym miejscu, mając 25 punktów, jeden mniej od Wiwy Goszcz.

Pogoń: Rogala- F.Szczypkowski, Siódmiak, Koselski, Karga(90 Przybytek), Pucek, Sepetowski, Kluziak, Holak(55 Korcik), A.Szczypkowski, Burzyński(80 Klat).

Drugi z naszych zespołów, czyli Wiwa Goszcza podzieliła się punktami z Bielawianką Bielawa. W Bielawie po zakończeniu spotkania widniał wyniki 2:2. Goszczanie już w czwartej minucie wyszli na prowadzenie. Podanie Tomasza Swaczeńskiego na bramkę zamienił Bartłomiej Matyja. Do wyrównania w 22 minucie doprowadził Michał Łaski. Jeszcze przed przerwą ponownie lepsi o jedną bramkę byli zawodnicy z Goszcza. Na listę strzelców wpisał się Szymon Rusiecki, po asyście Mateusza Żaka.

W 60 minucie padła czwarta i jak się później okazało ostatnia bramka w tym spotkaniu, a zdobył ją zawodnik Bielawianki Mateusz Kuriata, który pokonał Adriana Naskrętskiego z rzutu karnym. W tabeli Wiwa jest nadal na trzeciej pozycji z 26 „oczkami” na koncie.

Wiwa: Naskrętski- Kwaczewski, Fajkowski(77 Wołkowski), Żak, Dąbrowski, Swaczeński, Cybulski, Świtała, Rusiecki(69 Szewczyk), Matyja, Sitek(46 Kubot).