IV liga: Pogoń ograła Karolinę, wicelider przerwał passę Wiwy

pogonwiwa39

W IV lidze po ostatniej kolejce w dobrych nastrojach są tylko piłkarze Pogoni Oleśnica.

Podopieczni Marcina Jurasika pokonali 2:0 będącą wyżej w tabeli Karolinę Jaworzyna Śląska. Obie bramki padły w drugich czterdziestu pięciu minutach. Pierwszą z nich zdobył w 65 minucie Karol Siódmiak.

Sposób na pokonanie gospodarzy znalazł także Filip Robel, który na pięć minut przed zakończeniem pojedynku ustalił wynik na korzyść oleśniczan. W tabeli Pogoń jest na jedenastym miejscu mając 15 punktów, tyle samo co zajmujący pozycję wyżej GKS Kobierzyce.

Pogoń: Rogala- Grylicki(67 Galik), Koselski, Korcik, Szczypkowski, Siódmiak, Sepetowski, Pucek(82 Bartnik), Miodek(65 Bezak), Robel(88 Rusiecki), Kotwa.

Do ostatnich minut trwała walka o komplet punktów w Goszczu. Ostatecznie ze zwycięstwa 1:0 cieszyli goście ze Świdnicy, Dla Wiwy to była pierwsza porażka na własnym boisku od 17 spotkań! W tym spotkaniu obie drużyny miały dogodne sytuacje do zmiany wyniku, lecz nie przyniosły one korzyści.

Najbardziej emocjonujący moment spotkania to jego końcówka. Najpierw z dystansu uderzył Wojciech Sowa z Polonii, a jego strzał zatrzymał się na poprzeczce. Następnie w doliczonym czasie gry Grzegorz Borowy dograł świetną piłkę do Wojciecha Szuby, a ten pokonał Adriana Naskrętskiego. Chwilę później boisko musiał opuścić Sowa, który obejrzał czerwoną kartkę. W kolejnej akcji z rzutu wolnego uderzali gosczanie, ale świetną interwencją popisał się golkiper Polonii. Po tej akcji sędzia zakończył spotkanie.

Wiwa: Naskrętski – Śląski, Fajkowski, Kwaczewski, Swaczeński, Dąbrowski, K. Sitek (55 T. Sitek) Świtała, Moskwa, Kubot (75 Cybulski), Zawierta (46 Witiw).