IV liga: Pogoń jedzie do Kątów z nadzieją na przełamanie

Ponad miesiąc czekają już zawodnicy Pogoni Oleśnica na odniesienie zwycięstwa. Jutro kolejna okazja. MKS zagra na wyjeździe z Bystrzycą Kąty Wrocławskie.


REKLAMA

Wydaje się, że to jest rywal, z którym oleśniczanom łatwiej będzie o punkty niż w poprzednich kolejkach. Świdnica, Kobierzyce i Gać to na ten moment czołowe zespoły grupy wschodniej IV ligi. Natomiast zespół z Kątów Wrocławskich występował co prawda rok temu razem z Polonią i Foto-Higieną na trzecioligowych boiskach lecz w całej kampanii zdobył zaledwie 14 punktów notując tylko dwa zwycięstwa.

Gra o szczebel niżej nie spowodowała, że gracze Bystrzycy stali się znaczącą siłą rozgrywek. Po pięciu kolejkach mają na swoim koncie raptem trzy punkty i to zdobyte w spotkaniu z Orłem Sadowice – czyli czerwoną latarnią ligi.

Pogoń Oleśnica w ostatnich meczach nie zachwycała, kilku ważnych zawodników wciąż zmaga się z kontuzjami, czego efekty były aż nadto widoczne. Dobrą wiadomością jest to, że do zdrowia wrócił Piotr Kotwa, więc być może trener Jurasik zdecyduje się posłać do boju najskuteczniejszego strzelca Pogoni poprzedniego sezonu.

Mecz Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Pogoń Oleśnica  już jutro o godzinie 17:00 na stadionie w Kątach Wrocławskich.

Bartłomiej Pilecki/Pogoń Oleśnica

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony