IV liga: Pogoń i Wiwa z drapieżnymi rywalami

W 25. kolejce dolnośląskiej IV ligi grupy wschodniej przed zawodnikami Pogoni Oleśnica domowe stracie z Orłem Sadowice. W delegację do Wielkiej Lipy wybierze się Wiwa Goszcz. 


REKLAMA

Przed podopiecznymi Marcina Jurasika teoretycznie łatwe zadanie, bo zespół z Sadowic to czerwona latarnia tabeli, mająca na swoim koncie zaledwie jedenaście punktów. Oleśniczanie zgromadzili ich o 26 więcej, co daje im piątą pozycję.

Przed tygodniem oleśnicki zespół przegrał 0:1 z Unią Bardo. Natomiast przyszły rywal Pogoni nie rozegrał spotkania z Karoliną Jaworzyna Śląska, powodem był zły stan boiska. Pierwszy pojedynek między tymi zespołami na swoją korzyść rozstrzygnął zespół z Oleśnicy. Kto w sobotę przy Brzozowej będzie świętował wygraną? Kacper Korcik i spółka z pewnością mierzą w trzy „oczka”, ale jaki będzie efekt dowiemy się o godzinie 15.

Z niżej sklasyfikowanym przeciwnikiem będzie mierzyć się nasz drugi z czwartoligowych teamów. Siódma Wiwa zagra z jedenastym Sokołem Wielka Lipa. Przewaga goszczan nad Sokołem wynosi osiem „kroków”.

Ostania kolejka była zdecydowanie udana dla zespołu prowadzonego przez Józefa Klepaka. Mateusz Moskwa wraz ze swoimi kolegami pokonali 3:2 Orła Ząbkowice Śląskie. Z kolei piłkarze Sokoła Wielka Lipa bezbramkowo zremisowali z KS-em Bystrzyca Kąty Wrocławskie.

Jesienią Wiwa na własnym boisku pokonała 3:1 Sokoła. Jak będzie tym razem? Odpowiedź na te i inne pytania poznamy w sobotę o godzinie 16 na obiekcie w Wielkiej Lipie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony