IV liga: piłkarska majówka z Pogonią Oleśnica

IV liga: piłkarska majówka z Pogonią Oleśnica

Przed piłkarzami oleśnickiego MKS-u intensywny majowy weekend. Zawodnicy Pogoni rozegrają przy Brzozowej mecze z GKS Kobierzyce (sobota, godz. 16:00), a także z Sokołem Wielka Lipa (wtorek, godz. 16:00).


REKLAMA

Jutro rywalem będą podopieczni trenera Marcina Krzykowskiego, którzy z pięciu tegorocznych meczów wygrali tylko jeden (2:0 z Lotnikiem Jeżów Sudecki). Ponadto zanotowali dwa remisy z zespołami z czołówki tabeli (0:0 z Sokołem, 2:2 z Orkanem) i dwie porażki (0:1 z Chrobrym II i 3:4 z Piastem Nowa Ruda).

Szczególnie ta ostatnia porażka była dla kobierzyczan wyjątkowo trudnym doświadczeniem, bo przez cały mecz gonili wynik i kiedy już wydawało się, że wywalczyli kolejny remis, stracili czwartą bramkę w doliczonym czasie gry (wszystkie cztery gole dla Piasta strzelił junior Seweryn Sarkowicz). To jednak nie koniec listy niepowodzeń GKS w tym sezonie. Na wyjazdowe zwycięstwo podopieczni trenera Krzykowskiego czekają od 7 listopada ubiegłego roku (2:1 w Bielawie).

– Mimo tych wszystkich niepowodzeń trzeba jednak zaznaczyć, że GKS jest rywalem zupełnie innego (zdecydowanie cięższego) kalibru niż ostatni rywale, czyli Zjednoczeni. Wystarczy rzut oka na mocną kadrę tego zespołu, w której nie brakuje piłkarzy o ogromnym doświadczeniu. Pierwszym z nich jest oczywiście Krzysztof Wołczek, który nie tak jeszcze dawno świętował mistrzostwo Polski w barwach Śląska Wrocław. Zimą do drużyny dołączył Maciej Bielski, 32-letni już dziś obrońca, który u progu swojej obiecującej kariery w Śląsku Wrocław był powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski. Jest też Radosław Flejterski, który ma w swoim piłkarskim cv awanse do II ligi ze Śląskiem Wrocław i Gawinem Królewska Wola oraz występy na II-ligowych boiskach w barwach takich klubów jak Zagłębie Sosnowiec czy Czarni Żagań. Z całej listy ciekawych zawodników GKS warto wymienić jeszcze Kamila Żbika, który jeszcze będąc graczem LKS Stary Śleszów był powoływany na konsultacje reprezentacji Polski w… futsalu – wylicza Pogoń na swojej stronie.

Jak podopieczni Ryszarda Pietraszewskiego wypadną na tle tak mocnego „na papierze” zespołu? Przypomnijmy, że jesienią  w Kobierzycach Pogoń wygrała 3:1. Wiadomo już, że szkoleniowiec MKS-u nie będzie mógł skorzystać z usług Kacpra Korcika, który nabawił się kontuzji w ostatnim meczu. – W 80 minucie gry zrobiłem wślizg przy linii, stopa mi się podwinęła, usiadłem na niej i wtedy poczułem ból. Zdążyłem jeszcze przebiec z tą nogą dobre 100 metrów, więc możliwe że jeszcze pogorszyłem sytuację. Myślałem, że to rozbiegam, a jednak nie dało rady – mówi Kacper Korcik, który złamał piątą kość śródstopia. Początek spotkania o godzinie 16.

RED, Pogoń Oleśnica

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony