IV liga: pierwszy wiosenny mecz Pogoni w Oleśnicy, Wiwa w Świebodzicach

W sobotę 17. kolejka zostanie rozegrana w IV lidze. Pogoń Oleśnica po raz pierwszy w rundzie wiosennej zagra na własnym boisku. Z kolei Wiwę Goszcz ponownie czeka wyjazd. 


REKLAMA

Przeciwnikiem podopiecznych Marcina Jurasika będzie Sokół Marcinkowice, czternasta drużyna w tabeli, a na swoim koncie zgromadziła dwanaście punktów. Pogoni wiedzie się zdecydowanie lepiej, zajmuje czwartą lokatę, gromadząc 25 „oczek”.

Przed tygodniem, w inauguracyjnej kolejce rundy wiosennej oleśniczanie po bramkach Karola Siódmiaka i Rafała Burzyńskiego pokonali 2:1 Sokoła Wielka Lipa. Wygraną w miniony weekend zanotował także Sokół Marcinkowice, ogrywając 4:1 Karolinę Jaworzyna Śląska.

W pierwszym starciu między tymi zespołami padł remis 1:1. Czy w sobotę poznamy zwycięzcę w tym spotkaniu? Kto zgarnie komplet punktów? Początek spotkania o godzinie 15 na Stadionie Miejskim przy ulicy Brzozowej w Oleśnicy.

Natomiast Wiwa Goszcz zagra na wyjeździe, drugi raz z rzędu na początku wiosny. Zespół prowadzony przez Józefa Klepaka uda się do Świebodzic, gdzie zagra z tamtejszą Victorią. W tabeli wyższe miejsce zajmuje Wiwa, która z 26 punktami jest czwarta. Zawodnicy ze Świebodzic to dziewiąty zespół, mając cztery „oczka” mniej od Wiwy.

W ubiegłej kolejce goszczanie zremisowali 2:2 z Bielawianką Bielawy. Bramki dla teamu z Goszcza strzelili Bartłomiej Matyja i Mateusz Żak. Najbliższy rywal Wiwy w tamtym tygodniu uległ 2:4 KS-owi Bystrzycy Kąty Wrocławskie.

W drugiej kolejce, gdzie oba te kluby zmierzyły się w bezpośrednim pojedynku był bezbramkowy remis. Czy tym razem poznamy rozstrzygnięcie? Pierwszy gwizdek na boisku w Świebodzicach zabrzmi o godzinie 15.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony