IV liga: niespodzianka przy Brzozowej, zwycięski wyjazd Wiwy

Sobotnia kolejka w IV lidze przebiegła po myśli tylko piłkarzy Wiwy Goszcz.

Podopieczni Józefa Klepaka z wyjazdu do Wielkiej Lipy przywieźli komplet punktów, zwyciężając 2:1. Pierwsza bramka tego spotkania padła pięć minut przed zakończeniem pierwszej odsłony. Wówczas bramkarza gospodarzy pokonał Bartłomiej Matyja i to goszczanie prowadzili do przerwy.

Po zmianie stron, w 60 minucie wynik podwyższył Adrian Dąbrowski. Sokół kontakt chwilę później, bo nie do obrony uderzył Piotr Godzwon. Na więc nie było stać żadnej z drużyn i to Wiwa po ostatnim gwizdku cieszyła się z wygranej. Po tym zwycięstwie goszczanie wyprzedzili Pogoń i zajmują piątą lokatę z 39 punktami.

Wiwa: Naskrętski – Dąbrowski, Fajkowski, Kubot(70 Żak), Kwaczewski, Matyja, Rusiecki, Śląski, Swaczeński, Świtała, P.Wojciechowski(75 K.Sitek).

Drugich z naszych czwartoligowych zespołów, czyli Pogoń Oleśnica na własnym boisku podejmowała ostatniego w tabeli Orła Sadowice. Jednoznacznym faworytem byli oleśniczanie, ale po zakończeniu spotkania trzy „oczka” powędrowały na konto gości, którzy niespodziewanie wygrali 1:2.

Po dwóch kwadransach gry golkiper Pogoni w polu karnym faulował zawodnika gości. Z jedenastu metrów Karola Frątczaka pokonał Jarosław Matkowski. W 75 minucie na 2:0 gola strzelił Alan Reszka. Honor zespołu prowadzonego przez Marcina Jurasika uratował Karol Siódmiak, nie myląc się z „jedenastki” podyktowanej za przewinienie w szesnastce na Adrianie Miodku. Pogoń jest szósta w tabeli, do zajmującej jedno miejsce wyżej Wiwy traci „krok”.

Pogoń: Frątczak – F.Szczypkowski, Koselski, Siódmiak, Korcik, Sepetowski, Pucek(76 Burzyński), Kluziak, Kruszyński(46 Karga), Ciszewski, Miodek.