IV liga: lider na Brzozowej, Wiwa w Wołowie

W sobotę kolejna seria gier w IV lidze. Do Oleśnicy zawita lider, a druga z naszych drużyn uda się do Wołowa.


REKLAMA

Bardzo ciężkie zadanie czeka zawodników Marcina Jurasika, którzy przed własną publicznością zagrają z liderującą w tabeli grupy wschodniej Foto Higieną Gać. Przyszły rywal Pogoni nie zaznał jeszcze porażki w obecnych rozgrywkach i zdobył komplet punktów. W dodatku w środę pewnie pokonał 5:0 grającego w klasie okręgowej Energetyka Siechnice w Pucharze Polski.

Z kolei oleśniczanie to obecnie dziesiąty zespół w tabeli z jedną wygraną na koncie, którą odnieśli na inaugurację oraz remisem z Sokołem Marcinkowice. W tamtym tygodniu zespół z Oleśnicy uległ 0:2 GKS-owi Kobierzyce. Czy stać Pogoń na sprawienie niespodzianki na stadionie przy Brzozowej? Początek meczu o godzinie 16.

Niewiele łatwiejsza potyczka czeka piłkarzy Wiwy Goszcz. Goszczanie udadzą się do Wołowa na pojedynek z piątym w tabeli MKP. Gospodarze tej potyczki w ubiegłą sobotę zwyciężyli 2:0 z KS-em Bystrzycą Kąty. Zwycięstwo i to wysokie zanotowali także zawodnicy z Goszcza, ogrywając 5:0 Orła Sadowice. Bramki dla Wiwy w tym spotkaniu zdobyli Dawid Zawierta, Tomasz Swaczeński, Bartłomiej Matyja oraz dwie Szymon Rusiecki.

Zawodnicy Józefa Klepaka zajmują ósme miejsce, a w dorobku mają pięć „oczek”. Jak w starciu z drużyną z Wołowa wypadną piłkarze Wiwy Goszcz? Odpowiedź poznamy o godzinie 16.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony