IV liga: kolejna porażka Pogoni Oleśnica i wysoka wygrana Wiwy Goszcz

Czwarta kolejka IV ligi w pełni udana dla Wiwy Goszcz, która wysoko ograła Orła Sadowice. W odmiennych nastrojach są piłkarze Pogoni Oleśnica, którzy ulegli 0:2 GKS-owi Kobierzyce.

Podopieczni trenera Marcina Jurasika wyraźnie przeżywają ostatnio kryzys. W trzech ostatnich spotkaniach oleśniczanie ugrali zaledwie remis. Sobotnia potyczka z GKS-em miała być, przełamaniem, lecz będąca faworytem oleśnicka Pogoń nie zdobyła jakiegokolwiek punktu. W pierwszej połowie gospodarze przeważali, a swoją przewagę udokumentowali w 32. minucie, kiedy to Kacper Rokicki pokonał Kacpra Rogalę. Po tej bramce do ataku ruszyli oleśniczanie i tuż przed przerwą byli bliscy wyrównania stanu gry. Strzał Damiana Przybytka z linii bramkowej wybił jeden z obrońców drużyny z Kobierzyc.

Po zmianie stron napór Pogoni nadal trwał, lecz nie przełożył się on na zdobycie bramki. W doliczonym czasie gry kolejna próba doprowadzenia do remisu przez Pogoń nie powiodła się, bo piłkę przejęli gospodarze, którzy ruszyli z kontratakiem zakończoną bramką zdobytą przez Marcela Jamrozowicza. Chwilę później sędzia zakończył zawody i zawodnicy Pogoni musieli pogodzić się z porażką.

Pogoń: Rogala- Szczypkowski, Siódmiak, Koselski, Korcik, Pucek, Zapał, Sepetowski, Przybytek(85 Galik), Robel(75 Król), Kotwicki(46 Bartnik).

W innej sytuacji po końcowym gwizdku była Wiwa Goszcz, która mogła cieszyć się z wysokiej wygranej nad Orłem Sadowice. Licznik bramek zatrzymał się na pięciu strzelonych przez podopiecznych Józefa Klepaka, nie tracąc przy tym żadnej. Do bramki drużyny z Sadowic trafiali Dawid Zawierta po podaniu Szymona Rusieckiego, a także Tomasz Swaczeński, któremu asystował Tomasz Sitek. Ponadto gole w tym spotkaniu zdobyli Szymon Rusiecki po asyście Dawida Zawierty, oraz Bartłomiej Matyja i ponownie Rusiecki, który tym razem skutecznie wykończył podanie Mateusza Moskwy.

Wiwa: Naskrętski- T.Sitek, Fajkowski, Kwaczewski, Cybulski(46 Żak), Zawierta(73 Nowak), Wołkowski, Moskwa(73 Witiw), Swaczeński, Rusiecki, Matyja.