IV liga: historyczne derby powiatu oleśnickiego

Przed nami najbardziej wyczekiwany mecz wśród naszych przedstawicieli w IV lidze. W sobotę dojdzie do pierwszego na tym poziomie, bezpośredniego starcia Pogoni Oleśnica z Wiwą Goszcz.


REKLAMA

Do tego spotkania w lepszej sytuacji przystąpi zespół z Goszcza, który w tabeli zajmuje ósmą lokatę. Po sześciu kolejkach Wiwa zgromadziła do tej pory dziewięć punktów. W poprzedniej kolejce podopieczni Józefa Klepaka mierzyli się z Karoliną Jaworzyna Śląska i wyszli zwycięska z tego starcia. Bramki dla Wiwy w tym meczu zdobyli Szymon Rusiecki(2), Mateusz Moskwa oraz Bartłomiej Matyja. Co ciekawe, Matyja to były reprezentant oleśnickiej Pogoni.

Z kolei piłkarzom Marcina Jurasika wiedzie się znacznie gorzej. W tabeli oleśniczanie sklasyfikowani są na dwunastej pozycji, mając w dorobku cztery „oczka”. Przed tygodniem Pogoń uległa 1:2 Bystrzycy Kąty Wrocławskie. Honorowe trafienie dla zawodników z Oleśnicy zdobył Maciej Sepetowski.

Ostatnie spotkanie tych zespołów o punkty zakończyło się bezbramkowym. Wówczas w sezonie 2014/2015 piłkarze Wiwy Goszcz i Pogoni Oleśnica zmagali się w klasie okręgowej. Wtedy z ostatecznego triumfu w lidze cieszyła się Pogoń. Natomiast ostatni pojedynek obu ekip odbył się w poprzednim sezonie w rozgrywkach Pucharu Polski. W tamtym spotkaniu lepsza okazała się Wiwa, zwyciężyła 3:1. Która z drużyn reprezentujących powiat oleśnicki okaże się lepszy? Dowiemy się w sobotę o 16 na stadionie przy ulicy Brzozowej w Oleśnicy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony