IV liga: debiutancki gol w urodziny, Pogoń rozbiła Strzegom

IV liga: debiutancki gol w urodziny, Pogoń rozbiła Strzegom

Piłkarze Marcin Jurasika pokonali w sobotę przy Brzozowej AKS Strzegom 4:1.


REKLAMA

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gości z Strzegomia, którzy znaleźli sposób na Kacpra Rogalę i cieszyli się z prowadzenia 1:0. Jeszcze przed przerwą przyszło jednak wyrównanie. Mimo dalekiej odległości, na uderzenie zdecydował się Piotr Kotwa, a piłka – przy pomocy niezbyt udanie interweniującego bramkarza – znalazła drogę do bramki i było 1:1. Chwilę później kolejna niepewne interwencja golkipera AKS-u mogła zakończyć się golem Adriana Miodka, ale w ostatniej chwili z odsieczą przyszli obrońcy.

Po zmianie stron strzelała już tylko drużyna z Oleśnicy. Prowadzenie gospodarzom dał wspominany Miodek. „Miodar” pognał na bramkę po prostopadłym podaniu od Kotwy i nie zmarnował znakomitej okazji do gola na 2:1. Trzecią bramkę dla MKS-u również wypracował Piotr Kotwa, który w indywidualnej akcji minął aż trzech defensorów, a mając przed sobą bramkarza przytomnie dostrzegł Bartłomieja Kruszyńskiego, który nie pomylił się i skutecznie wykończył podanie kolegi, zdobywając debiutanckiego gola w barwach pierwszej drużyny. Trafienie było o tyle szczególne, że właśnie w dniu meczu „Roger” świętował 17. urodziny.

Końcowy rezultat oleśniczanie ustalili w samej końcówce. Obrońca Strzegomia musiał ratować się faulem w polu karnym na pędzącym w kierunku bramki Kamilu Śmigielskim, arbiter podyktował rzut karny, a do ustawionej na „wapnie” piłki podszedł Kotwa, pewnie pokonując bramkarza i przypieczętowując wysokie zwycięstwo Pogoni nad rywalami 4:1.

REKLAMA
  1. Benzema

    Świetny mecz, widać wszystko idzie w dobrą stronę. Jest atmosfera w zespole. Jurasik może spokojnie to poprowadzić w przyszłym sezonie. Świetny Kotwa – dwie bramki i dwie asysty – rewelacja

    (7)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony