III liga: nie ma mocnych na Sukces, ŻAP ograła Oławę

Podopieczne trenera Adama Maciejewskiego kontynuują świetną serię i mają na koncie kolejne zwycięstwo. Tym razem pokonały MKS Oława.


REKLAMA

Piłkarki ŻAP Sukces Gmina Oleśnica w tym meczu zdominowały swoje rywalki na całym boisku i w każdej formacji. Przez cały mecz praktycznie bezrobotna była Karolina Głowacz w bramce, linia obrony kierowana przez Dominikę Krawczyńską nie popełniła ani jednego błędu i zachowały czyste konto.

– Linią pomocy dyrygowała Wiktoria Barzycka, która miała za zadanie wykluczyć z gry najlepszą zawodniczkę z Oławy, a oprócz tego razem z Joanną Gabor napędzały nasze akcje ofensywne, w których brylowały nasze skrzydłowe Julia Mularczyk i Ewa Nawrot – relacjonuje popularny „Maja”.

Szkoleniowiec podkreśla też dobrą grę napastników, Karoliny Kowalskiej i Oliwii Paluch, wspieranych przez Wenesę Pańczyszyn. Na udokumentowanie przewagi trzeba było czekać do drugiej połowy meczu, kiedy w odstępie 6 minut Sukces przesądził o losach meczu.

Wynik otworzyła w 51. minucie z rzutu wolnego „Domka”. Chwilę później kapitan ŻAP podwyższyła na 2:0 z rzutu karnego podyktowanego za faul na Gabor. Końcowy rezultat ustaliła Mularczyk, w 57. minucie atomowym strzałem z narożnika w samo okienko.

– Zwycięstwo dziewczyny zadedykowały Asi Gabor, która dwa dni temu obchodziła swoje urodziny – puentuje trener Maciejewski. Jego zespół pozostaje jedyną niepokonaną na wiosnę drużyną w grupie „spadkowej” III ligi. Po tym jak przed tygodniem Czarni Jelcz-Laskowice ulegli AZS-owi Wrocław, strata Sukcesu to lidera to już tylko 3 „kroki”. Obie drużyny zagrają ze sobą już w kolejny weekend w Oleśnicy.

ŻAP Sukces: Głowacz – Sus, Krawczyńska, Słotnicka, Barzycka, Nawrot (75 Michalik), Gabor, Mularczyk, Pańczyszyn (58 Mateusiak), Paluch, Kowalska.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony