III liga kobiet: ŻAP Sukces górą w derbowym starciu z UKS-em Bierutów

W sobotnim, derbowym starciu rozgrywanym w ramach czwartej kolejki Żeńska Akademia Piłkarska „Sukces” Gmina Oleśnica pokonała 6:1 UKS Bierutów.

Już od samego początku spotkanie obfitowało w bramki. Niespełna trzy minuty po pierwszym gwizdku sędziego sposób na pokonanie Pauliny Wrzesińskiej znalazła Joanna Płonowska. W 10 minucie do remisu doprowadziła Patrycja Foluszczyk. Była to pierwsza bramka stracona przez zespół z Oleśnicy w tym sezonie. Na kolejną bramkę trzeba było czekać do 27 minuty, kiedy to po raz drugi na listę strzelców wpisała się Płonowska. Chwilę później trzecią i ostatnią bramkę w tej połowie dla ŻAP-u strzeliła Joanna Zalwowska.

Po zmianie stron gole zdobywały tylko podopieczne Adama Maciejewskiego. Najpierw do siatki trafiła Oliwia Paluch. A kolejne dwa trafienia należały do Płonowskiej, która to spotkanie kończyła z czterema bramkami na koncie. Wynik mógłby być o wiele wyższy, ale w szeregach UKS-u świetnie w bramce broniła „Grzesiowa”. W tabeli Żeńska Akademia przewodzi z kompletem punktów. Natomiast UKS zajmuje szóste miejsce.

UKS: Wrzesińska- Polańska, Mróz, Mazur, Olczyk, Kaczorowska(60 Ciszek), Łukasik(65 Fiedziuk), Wiącek(70 Czapłowska), Jabłońska, Foluszczyk, Stanisławska.

ŻAP: Głowacz- Sus(78 Miklaszewska), Krawczyńska, Słotnicka(41 Mateusiak), Barzycka, Zdunek, Zalwowska, Gabor(51 Pańczyszyn), Mularczyk(60 Stasiak), Kowalska(51 Paluch), Płonowska(74 Błasiak).