III liga kobiet: ŻAP rozpoczyna walkę o II ligę, come back UKS-u Bierutów

W najbliższy weekend rozgrywki wznowi także III liga kobiet, w której będą rywalizowały dwie drużyny z naszego powiatu. Po roku przerwy do gry wraca UKS Bierutów, a ponadto o walkę o wyższy szczebel zapowiada Żeńska Akademia Piłkarska „Sukces” Gmina Oleśnica.


REKLAMA

Dolnośląska trzecia liga kobiet w tym sezonie została podzielona na dwie grupy. Zachodnią i wschodnią, właśnie do tej drugiej powędrowały zespoły z naszego powiatu. W tej grupie łącznie jest dziewięć drużyn. Oprócz UKS-u i ŻAP wystąpią w niej: Kolektyw Radwanice, Polonia Środa Śląska, KS Oława, Żak Wrocław, Czarni Jelcz-Laskowice, AZS III Wrocław i Ślęza Wrocław.

Premierową kolejkę sezonu 2016/2017 zaplanowano na pierwszy weekend września. Oba nasze zespoły wystąpią w roli gospodarza. W sobotę (3 września) podopieczne Adama Maciejewskiego, które nie próżnowały przed sezonem i solidnie wzmocniły swój zespół m.in Joanną Zalwowską, Andżeliką Dąbek, Joanną Płonowską i Barbarą Zdunek podejmą przed własną publicznością trzeci zespół AZS-u Wrocław. Początek tego spotkania o godzinie 15 na stadionie miejskim w Oleśnicy.

Dzień później w Bierutowie, po roku przerwy swoje pierwsze spotkanie w nowym sezonie zagrają zawodniczki Przemysława Przybylskiego, a będą one gościły piłkarki Ślęzy Wrocław. Jak Karina Stanisławska i jej koleżanki wypadną po niedługim rozbracie z piłką? Przekonamy się w niedzielę o godzinie 10 na stadionie przy Namysłowskiej.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony