III liga kobiet: wysoka wygrana Sukcesu nad Ślęzą Wrocław

Podopieczne Adama Maciejewskiego ograły 7:0 piłkarki Ślęzy Wrocław.

Spotkanie odbyło się na boisku, gdzie swoje mecze rozgrywa wrocławski zespół, mimo tego, że gospodarzem były oleśniczanki. Zawodniczki Sukcesu strzelanie rozpoczęły już w piątej minucie, gdy nieporozumienie wrocławianek wykorzystała Joanna Płonowska.

Dwadzieścia minut później Płonowska cieszyła się już z hattricka, wykorzystując podana Karoliny Kowalskiej. Przy takim wyniku oba zespoły schodziły na przerwę. Po przerwie, czwartego gola dla zespołu z Oleśnicy zdobyła Joanna Zalwowska, a chwilę później było już 5:0, bo ponownie na listę strzelców wpisała się Płonowska.

Następna bramka była najładniejsza w tym spotkaniu, a jej autorką okazała się Karolina Kowalska, która strzałem z woleja umieściła piłkę w samo okienko bramki. Wynik ustaliła kapitan ŻAP-u, Barbara Zdunek, pokonując bramkarkę Ślęzy po uderzeniu zza pola karnego. W tym pojedynku padła jeszcze jedna bramka, zdobyła ją Zuzanna Dolińska, dla której był to debiut w seniorskiej drużynie, lecz to trafienie nie zostało uznane przez sędziów.

ŻAP: Głowacz, Krawczyńska, Sus, Słotnicka(60 Mateusiak), Zdunek, Barzycka(70 Dolińska), Gabor(53 Paluch), Kowalska(70 Błasiak), Zalwowska, Pańczyszyn(41 Nadgłowska), Płonowska(60 Stasiak).