III liga kobiet: UKS Bierutów rozpoczyna rundę wiosenną od remisu

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie UKS-u Bierutów ze Ślęzą Wrocław w ramach pierwszej kolejki rundy wiosennej III ligi kobiet.

Bierutowianki częściowo zrewanżowały się Ślęzie za porażkę z początku sezonu. Po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy widniał wynik 1:1. To spotkanie idealnie mogło zacząć się dla podopiecznych Przemysława Przybylskiego. Już na początku spotkania świetną sytuację miała Patrycja Foluszczyk, ale w starciu z golkiperką Ślęzy górą była wrocławianka.

Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się kilka minut później. W polu karnym Marta Łukasik faulowała jedną z zawodniczek Ślęzy, a sędzia odgwizdał rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podeszła kapitan gospodyń Kinga Podkowa i nie dała szans na udaną interwencję Paulinie Wrzesińskiej. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa.

Druga odsłona to walka obu zespołów w środku pola. Swoje okazje do podwyższenia miały zawodniczki Arkadiusza Domaszewicza, ale świetnie w bramce spisywała się „Grzesiowa”. Końcówka spotkania należała do bierutowianek, co przyniosło wyrównującą bramkę w ostatnich minutach meczu. Gola na wagę punktu dla UKS-u Bierutów strzeliła Patrycja Foluszczyk.

UKS: Wrzesińska- Nawrot, Mróz, Marta Łukasik, Mazur(65 Hetmańska), Kaczorowska (37 Polańska), Stanisławska, Maja Łukasik, Wiącek, Ciszek(60 Jabłońska), Foluszczyk.