III liga kobiet: trzy bramki i trzy punkty ŻAP w Oławie

zapsukces_001

Trwa zwycięski marsz Sukcesu Gmina Oleśnica. Tym razem ŻAP pokonała 3:0 MKS Oława.

Od początku spotkania oleśnickie piłkarki miały dużą przewagę w grze, a oławianki zagrały skomasowaną obroną, postawiły tzw. autobus i chciały jak najdłużej utrzymać remisowy, czyli korzystny wynik dla siebie.

Napór Sukcesu przyniósł skutek w 23. minucie, kiedy to Joanna Zalwowska dośrodkowała z lewej strony, a dobrze zamykająca akcję Joanna Gabor z główki dała prowadzenie gościom z Oleśnicy.

- Na przerwę schodzimy przy stanie 1:0. W drugiej części obraz gry się nie zmienia. Atakujemy to lewą stroną, to prawą, a gospodynie się dwoją i troją strzegąc dostępu do własnej bramki – relacjonuje trener Adam Maciejewski.

W 54. minucie znów w roli głównej występuje Zalwowska, która oddaje strzał z około 30 metrów i strzela nad wysuniętą do przodu bramkarką Oławy. Trzecia bramka była autorstwa Zalwowskiej, która skutecznie pod nieobecność Dominiki Krawczyńskiej (kontuzja) uderzyła z rzutu wolnego.

Sukces: Głowacz, Zdunek, Słotnicka (41 Pańczyszyn), Sus, Barzycka, Mateusiak (65 Paluch), Gabor, Zalwowska, Mularczyk (70 Błasiak), Kowalska (57 Stasiak), Płonowska.