III liga kobiet: Sukces ponownie lepszy od UKS-u Bierutów

W drugim derbowym spotkaniu między Żeńską Akademią Piłkarską Sukces Gmina Oleśnica, a UKS-em Bierutów znów zwycięstwo zanotowały oleśniczanki.

Tym razem podopieczne Adama Maciejewskiego nie straciły bramki, a strzeliły o jedną więcej niż w rundzie jesiennej, czyli zwyciężyły 7:0. Do przerwy piłkarki ŻAP-u prowadziły 5:0. Strzelanie już w czwartej minucie rozpoczęła Joanna Zalwowska, która wykorzystała podanie Barbary Zdunek oraz błąd defensywy UKS-u i mocnym strzałem umieściła piłkę w bramce.

Sześć minut później było 2:0, bo na listę strzelców wpisała się Paulina Stasiak. Trzecia bramka była znów autorstwem Zalwowskiej, która wykorzystała podanie Wenesy Pańczyszyn i nie dała szans na udaną interwencję Paulinie Wrzesińskiej. Kolejne trafienie to bramka Barbary Zdunek. Kapitan Sukcesu najlepiej odnalazła się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Zalwowskiej i główką umieściła piłkę w siatce.

Ostatnią bramkę przed przerwą zdobyła Stasiak, dla której było to drugie trafienie w tym spotkaniu. Najpierw mocny strzał oddała Zdunek, z którym uporała się bramkarka UKS-u, lecz przy dobitce Stasiak była bezradna. Po zmianie stron wynik podwyższyła Dominika Krawczyńska, pokonując „Grzesiową” bezpośrednio z rzutu wolnego. Rezultat spotkania ustaliła strzelczyni pierwszego gola, czyli „Fefa”, notując w tym spotkaniu hattricka.

Piłkarki z Oleśnicy w tabeli niezmiennie plasują się na pozycji lidera. Nad drugim AZS-em Wrocław mają jedenaście punktów przewagi, ale wrocławianki mają mecz mniej rozegrany. Z kolei zawodniczki Przemysława Przybylskiego są na czwartym miejscu, a zgromadziły dwanaście punktów i także mają mecz zaległy.

ŻAP: Głowacz(70 Gołda) – Barzycka, Dolińska, Krawczyńska, Mateusiak, Pańczyszyn(50 Paluch), Słotnicka, Stasiak(60 Błasiak), Sus, Zdunek, Zalwowska.

UKS: Wrzesińska – Hetmańska(45 Jabłońska), Mróz, Marta Łukasik, Polańska, Kaczorowska, Stanisławska, Nawrot, Maja Łukasik, Wiącek(65 Ciszek), Foluszczyk.