III liga kobiet: piłkarki oleśnickiego Sukcesu mistrzyniami jesieni!

W sobotę Żeńska Akademia Piłkarska Sukces Gmina Oleśnica rozegrała ostatni mecz ligowy w rundzie jesiennej w Jelczu Laskowicach, gdzie zmierzyła się z Czarnymi.


REKLAMA

Mecz toczył się od początku pod dyktando Sukcesu. – Dziewczyny panowały na całym boisku, mimo że, drużyna gospodarzy strzegła dostępu do własnej bramki podwojoną liczbą graczy i ciężko było wypracować sytuacje strzeleckie – relacjonuje trener Adam Maciejewski.

Mimo tego, udało się wyjść na prowadzenie już w 8. minucie meczu, gdy Paulina Stasiak otrzymała prostopadłe podanie. weszła zdecydowanie pomiędzy dwie zawodniczki Czarnych, minęła je i strzeliła obok wychodzącej bramkarki.

Później nadal trwał napór ze strony oleśniczanek, a jelczanki sporadycznie wychodziły poza własną połowę z kontrą. – Kilka razy nawet zagroziły naszej bramce, ale w odpowiednim momencie te akcje były blokowane i niebezpieczeństwo zażegnane. Dopiero w 38. minucie Katarzyna Kamińska uderzyła z rzutu wolnego, a piłka tak niefortunnie odbiła się od murawy, że zmyliła naszą bramkarkę i do szatni na przerwę zeszliśmy przy stanie 1:1 – opowiada „Maja”.

W drugiej połowie „wejście smoka” zaliczyła Barbara Zdunek, która w 51. minucie wyprowadził oleśnicki zespół na prowadzenie po strzale zza szesnastki. Chwilę później na 3:1 podwyższyła Joanna Płonowska, pokonując golkiperkę płaskim strzałem tuż przy słupku z narożnika pola karnego.

– Do końca meczu nic się nie zmieniło, oleśniczanki naciskały to z prawej strony, to z lewej, a jelczanki dzielnie się broniły. Warto zaznaczyć, że w drugiej połowie już nie było żadnej nerwowości w szeregach naszej obrony i panowała pewność siebie – puentuje trener Adam Maciejewski.

ŻAP Sukces: Dąbek – Sus, Krawczyńska, Zalwowska, Gabor, Mateusiak (70 Słotnicka), Mularczyk, Pańczyszyn, Kowalska (41 Zdunek), Stasiak, Płonowska.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony