III liga kobiet: niespodziewana porażka UKS-u Bierutów na początek sezonu

Nieudanie zainaugurowały nowy sezon III ligi kobiet piłkarki UKS Bierutów. Podopieczne Przemysława Przybylskiego na własnym boisku uległy 2:3 Ślęzie Wrocław.

Jednoznacznym faworytem tego spotkania był zespół z Bierutowa, lecz młodzieńczy skład Ślęzy pokazał wolę walki i po ostatnim gwizdku to dziewczęta z Wrocławia cieszyły się z wygranej. Lepiej w to spotkanie weszły gospodynie, które już po jedenastu minutach prowadziły po pięknej bramce Patrycji Foluszczyk. Jak się okazało były to miłe złego początki. Pięć minut przed przerwą bramkę wyrównującą, strzałem z dystansu zdobyła Daria Kiliman i z takim wynikiem obie drużyny schodziły na przerwę.

Tuż po zmianie stron Paulina Wrzesińska znów musiała wyciągać piłkę z sitaki. Tym razem bezradna była przy strzale Kingi Podkowy. Piłkarki Ślęzy poszły za ciosem i cztery minuty później zdobyły trzecią bramkę w tym spotkaniu, a jej autorką okazała się Olga Sokołowska. W 61. bramkę kontaktową zdobyła Oliwia Mazur, lecz jak się później okazało było to za mało na korzystny rezultat.

UKS Bierutów: Wrzesińska- Pitschman(41 Ciszek), Mróz, Mazur, Polańska, Stanisławska, Kaczorowska, Szczepaniak(62 Czapłowska), Wiącek(62 Ślazyk), Jabłońska, Foluszczyk.