III liga kobiet: mistrzowski Sukces, bierutowianki odrobią zaległość

Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu podopiecznym Adama Maciejewskiego mistrzostwa III ligi dolnośląskiej grupy wschodniej nikt już nie zabierze. 


REKLAMA

Mimo to oleśniczanki będą musiały rozegrać jeszcze dwa spotkania, w tym te niedzielne z KS-em Oława na własnym boisku. W poprzedniej kolejce ŻAP pokonała 5:0 Polonię Środa Śląska, a oławianki uległy 0:1 UKS-owi Bierutów.

W pierwszym meczu Dominika Krawczyńska wraz z koleżankami zwyciężyły 3:0 ze swoim najbliższym rywalem. Czy stać zespół z Oławy na zatrzymanie niepokonanego Sukcesu? Odpowiedź na te i inne pytania poznamy w niedzielę o godzinie 15 na boisku w Oleśnicy.

Po zakończeniu rozgrywek Sukces nie będzie miał za wiele odpoczynku, bo będzie walczył o awans do II ligi. Przeciwnikiem oleśniczanek w dwumeczu będzie triumfator grupy zachodniej, czyli Bielawianka Bielawa. Pierwszy mecz odbędzie się 15 czerwca o godz. 14 w Oleśnicy, a rewanż tydzień później na boisku Bielawianki.

W 16. kolejce, która zostanie rozegrana w nadchodzący weekend UKS Bierutów będzie odbywał pauzę, ale rozegra zaległe spotkanie z Polonią Środa Śląska w ramach kolejki numer 14. Będzie to starcie trzeciego w tabeli zespołu prowadzonego przez Przemysława Przybylskiego z czwartą Polonią.

W ubiegłym tygodniu bierutowianki po bramce Kariny Stanisławskiej ograły 1:0 KS Oławę, a dziewczyny ze Środy Śląskiej musiały uznać wyższość ŻAP-u Sukcesu Gmina Oleśnica, ulegając 0:5. W jesiennym pojedynku tych teamów 2:1 zwyciężyły piłkarki z Bierutowa, a kto okaże się zwycięzcą w sobotę? Pierwszy gwizdek rozbrzmi o godzinie 18.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony