III liga kobiet: Foluszczyk bohaterką Bierutowa w Środzie

ukszap12

W roli zwycięzcy ze Środy Śląskiej wróciły piłkarki UKS-u Bierutów. Podopieczne trenera Przemysława Przybylskiego pokonały rywalki 2:1.

Znów swoim kunsztem strzeleckim popisała się Patrycja Foluszczyk, która zdobyła obie bramki dla bierutowskiego UKS-u. Wszystkie trafienia padły w drugich czterdziestu pięciu minutach. Pierwszą z nich zdobyła wspomniana wcześniej Foluszczyk, a uczyniła to w 56 minucie wbijając piłkę do pustej bramki.

Cztery minuty później na tablicy pojawił się remis. W sytuacji sam na sam z Pauliną Wrzesińską lepsza okazała się Justyna Staszczak i doprowadziła do wyrównania. Kilka minut później znów bierutowianki cieszyły się z prowadzenia.

Ponownie w roli głównej wystąpiła Foluszczyk, która po raz drugi w tym spotkaniu pokonała bramkarkę Polonii. Dla napastniczki UKS-u była to szósta bramka zdobywa w obecnych rozgrywkach. W tabeli zespół z Bierutowa zajmuje czwartą pozycję.

UKS: Wrzesińska- Mazur(50 Pitschman), Polańska(Czapłowska), Lechowska(41 Ciszek), Mróz, Kaczorowska, Łukasik(41 Leśnierowska), Stanisławska, Wiącek, Jabłońska, Foluszczyk.