III liga kobiet: 10:0 na inaugurację, Sukces rozbił AZS!

W 1. kolejce nowego sezonu ŻAP Sukces Gmina Oleśnica pokonał AZS III Wrocław 10:0.

W sobotnie popołudnie na stadionie miejskim w Oleśnicy zawodniczki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej zainaugurowały sezon 2016/2017 rozgrywek grupy wschodniej III ligi kobiet. Ich przeciwniczkami były piłkarki AZS-u III Wrocław.

Od początku zarysowała się wyraźna przewaga podopiecznych trenera Adama Maciejewskiego, które po kwadransie powinny prowadzić co najmniej 3:0, a futbolówka drogę do siatki zdobył tylko raz, w 16. minucie po golu Joanny Płonowskiej. Najlepsza na boisku Płonowska jeszcze przed przerwą dołożyła drugie trafienie. Wrocławianki miały też stuprocentową okazję na gola, ale zmierzającą w światło bramki piłkę w ostatniej chwili wybił Dominika Krawczyńska.

Po zmianie stron przewaga oleśniczanek była już niepodważalna, poprawił się też „celownik”, a to przełożyło się na kolejne bramki. Aż cztery bramki zdołała ustrzelić Karolina Kowalska, trzy trafienia dołożyła Julia Mularczyk, a hat-tricka skompletowała też Płonowska i licznik zatrzymał się na 10:0.

ŻAP Sukces: Głowacz, Sus, Krawczyńska, Słotnicka ( 51 Stasiak), Barzycka, Gabor ( 51 Mateusiak), Mularczyk, Zalwowska, Pańczyszyn, Płonowska, Kowalska.