Górski obóz Akademii Piłkarskiej Oleśnica

Akademia Piłkarska Oleśnica ma za sobą kolejny udany obóz. Drugi rok z rzędu udali się do profesjonalnego ośrodka w Tucholi w Borach Tucholskich.


REKLAMA

Na co dzień Akademia miała do dyspozycji: świetnie przygotowane boisko ze sztuczną nawierzchnią, halę sportową, mniejszą salę, siłownię, saunę oraz pełne wyposażenie ośrodka.

Starsze grupy: młodzików i trampkarzy spędziły tydzień bardzo sportowo i intensywnie. W zasadzie każdego dnia zawodnicy mieli dwa treningi. A ponadto dodatkowe jednostki treningów siłowych, lekcje dietetyki oraz zajęcia regeneracyjne na saunie. Oba zespoły rozegrały też sparingi z miejscowymi drużynami. Mimo napiętego terminarza udało się znaleźć czas na dłuższe spacery wśród okolicznej, dzikiej przyrody, rekreację na kręglach, zabawę w podchody czy bardzo emocjonujący turniej w fifę. Sami zawodnicy tak dużą aktywność oceniali bardzo pozytywnie.

apo-oboz-tuchola001

Dla młodszych zawodników obóz miał nieco inny charakter. Oprócz kluczowego, aspektu sportowego bardzo ważnym elementem była integracja i rekreacja zawodników. Wielu z nich było pierwszy raz na takim wyjeździe i musieli zmierzyć się z takimi zadaniami jak: codzienne porządki, ograniczenie słodyczy, czy samodzielne przygotowanie do treningu. Młodzi piłkarze poradzili sobie z tym świetnie, a należy podkreślić, że najmłodszy z nich miał 6 lat!

– Dziękujemy rodzicom za zaufanie, a wszystkim zawodnikom za dobrze przepracowane ferie. Już teraz zachęcamy do udziału w obozie zimowym za rok, który także odbędzie się w Tucholi. Pierwszy tydzień zarezerwowany jest dla starszych, a drugi dla młodszych grup. – zachęcają trenerzy Akademii Piłkarskiej Oleśnica.

apo-oboz-tuchola003

RED, źródło: APO

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony