Debiutancki sezon klasy piłkarskiej w Gimnazjum nr 1

Wraz z początkiem roku szkolnego wszedł w życie wspólny projekt Akademii Piłkarskiej Oleśnica i Gimnazjum nr 1, których współpraca zaowocowała klasą o profilu piłkarskim.


REKLAMA

– W oddziale jest 19 chłopców z rocznika 2003. Są też dziewczynki, które nie są objęte programem piłkarskim – wyjaśnia Mariusz Kartocha, prezes i trener APO.

Co różni klasę piłkarską od pozostałych? – W programie jest w sumie aż 14 godzin wychowania fizycznego: 4 to klasyczne lekcje zgodne z ogólnym programem nauczania, a 10 godzin lekcyjnych (5 treningów po 1,5 h) stanowią zajęcia piłkarskie na stadionie. Poza typowym treningiem są zajęcia bramkarskie, trening motoryczny, analiza wideo, doskonalenie taktyki. Będzie też dietetyk  – wymienia Kartocha, wraz z którym zajęcia prowadzi Tomasz Banaszak z G1. Trzy razy w tygodniu do chłopców z klasy piłkarskiej dołączają pozostali zawodnicy grupy trampkarzy (głównie rocznik 2002), trenujący na co dzień w AP.

Jak się dowiedzieliśmy, szkoła i klub pokrywają koszt dodatkowych godzin lekcyjnych po połowie. – Pięć godzin leży po stronie gimnazjum, a pięć pozostałych spoczywa na barkach Akademii, która oczywiście dodatkowo pokrywa też udział w rozgrywkach ligowych, wyjazdy na mecze itp. – słyszymy.

Kartocha zaznacza też jak Istotny jest walor edukacyjny projektu. – Mamy bezpośredni kontakt ze szkołą i możemy też w klubie oddziaływać wychowawczo, śledząc postępy chłopców w nauce. Połączenie edukacji, sportu i wychowania to najważniejszy punkt tego projektu – podkreśla przedstawiciel APO.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony