Czerwona niedziela w Bierutowie, Widawa przegrywa na inaugurację

Niepowodzeniem zakończyło się premierowe spotkanie Widawy Bierutów na rozpoczęcie nowego sezonu w „okręgówce”. Bierutowianie ulegli na własnym boisku 1:2 Wratislavii Wrocław.

Zdecydowanie lepiej w mecz weszli goście z Michałem Ziębą na czele. Już w 20. minucie fatalnie wybił piłkę Piotr Skuza i kontratak Wratislavii powinien zakończyć się bramką, lecz z linii bramkowej „futbolówkę” wybił Sebastian Ćwiek. Dwie minuty później błąd defensywy Widawy bezlitośnie wykorzystał Maciej Bogacki i do przerwy prowadzili goście z Wrocławia. Swoje okazje mieli także piłkarze z Bierutowa, ale zawodziła skuteczność.

Druga połowa ponownie lepiej zaczęła się dla przyjezdnych. Dziesięć minut po wznowieniu gry bramkę dla wrocławian zdobył Marcin Sys. Sześć minut później kontaktowe trafienie dla zespołu Piotra Jarząba zdobył Dawid Rak, wykorzystując świetne podanie Adama Szczypkowskiego. „Raczek” powrócił do Widawy z LZS-u Solniki Małe.

Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca. Najpierw z rzutu wolnego Sebastian Mueller posłał piłkę w spojenie, a chwilę później musiał opuścić plac gry, ponieważ sędzia w odstępie kilkudziesięciu sekund ukarał go dwiema żółtymi kartkami. Jakby tego było mało, dwie minuty po tej sytuacji czerwony kartonik obejrzał jego imiennik Sebastian Ćwiek, zdaniem sędziego „Ćwieku” wykonał zbyt agresywny wślizg, atakując nogi przeciwnika. W ostatnich minutach gospodarze zacięcie próbowali doprowadzić do remisu, lecz bez powodzenia.

Widawa: Skuza- Majchrzyk, Ćwiek, Jarząb, Pluta(70 Sobiesiński), Mueller, Nowak, Walendzik(55 A.Szczypkowski), Ł.Szczypkowski(60 Piątek), Wróblewski(55 Rak), Magiera(80 Chirowski).